Startuolis „Adept“, kuriantis dirbtinio intelekto „agentus“ įvairioms programinės įrangos užduotims atlikti, sutiko licencijuoti savo technologiją „Amazon“, o startuolio įkūrėjai ir dalis jo komandos prisijungė prie el. prekybos milžino.
Pirmą kartą šią naujieną pranešė „Geekwire“ atstovas Taylor Soper. Soper teigimu, „Adept“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Davidas Luanas prisijungs prie „Amazon“, kartu su „Adept“ įkūrėjais Augustus Odena, Maxwell Nye, Erich Elsen ir Kelsey Szot bei kitais „Adept“ darbuotojais.
Tačiau Adept neuždaro parduotuvės. Zachas Brockas, inžinerijos vadovas, perima generalinio direktoriaus pareigas, o Adept sutelkia savo pastangas į „sprendimus, kurie įgalina agentinį AI“.
“[Our products] ir toliau bus maitinamas mūsų esamų naujausių technologijų deriniu [AI] modeliai, agentiniai duomenys, sąveikos su žiniatinkliu programinė įranga ir pritaikyta infrastruktūra“, – savo oficialiame tinklaraštyje rašė Adept. „Tęsiant pradinį Adepto planą sukurti naudingą bendrąją žvalgybą ir įmonės agento produktą, būtų reikėję daug dėmesio skirti lėšų mūsų fondo modeliams rinkimui, o ne mūsų agento vizijai įgyvendinti.
Sandoris suteikia gelbėjimosi ratą „Adept“, kuris, kaip pranešama, pastaruosius kelis mėnesius derėjosi su „Meta“ ir „Microsoft“ dėl galimo įsigijimo. „Microsoft“ anksčiau investavo į paleidimą.
Kalbant apie „Amazon“, ji gauna vertingų talentų ir technologijų, kad sustiprintų jos generatyvias AI ambicijas. „Geekwire“ praneša, kad Luanas dirbs vadovaujant Rohitui Prasadai, buvusiam „Alexa“ vadovui, vadovaujančiam naujai AGI komandai, orientuotai į didelių kalbų modelių kūrimą.
„David ir jo komandos patirtis mokant pažangiausius daugiarūšio pagrindo modelius ir kuriant realaus pasaulio skaitmeninius agentus atitinka mūsų viziją pradžiuginti vartotojų ir įmonių klientus praktiškais dirbtinio intelekto sprendimais“, – rašė Prasadas atmintinėje darbuotojams, kuriuos gavo Geekwire. “[The license] paspartins mūsų skaitmeninių agentų, galinčių automatizuoti programinės įrangos darbo eigą, kūrimo planą.
„Adept“ buvo įkurta prieš dvejus metus, siekiant sukurti AI modelį, galintį atlikti veiksmus su bet kokiu programinės įrangos įrankiu naudojant natūralią kalbą. Aukšto lygio vizija – vizija, kuria dabar dalijasi „OpenAI“, „Rabbit“ ir kiti – buvo sukurti „AI komandos draugą“, kuris būtų išmokytas naudoti įvairius programinės įrangos įrankius ir API.
„Adept“ savo technologijomis sugebėjo pritraukti rėmėjų, įskaitant „Nvidia“, „Atlassian“, „Workday“ ir „Greylock“, pritraukdama daugiau nei 415 mln. USD kapitalą ir pasiekdama maždaug 1 mlrd. Tačiau startuolis buvo sutrikęs. „Adept“ anksti neteko dviejų savo įkūrėjų – Ashish Vaswani ir Niki Parmar, ir, nepaisant mėnesius ir mėnesius trukusių bandymų, jam sunku pateikti bet kokį produktą į rinką.
AI agentų rinka yra šiek tiek labiau perpildyta, nei buvo „Adept“ pristatymo metu. Gerai finansuojami startuoliai, tokie kaip Orby, Emergence ir kiti, varžosi dėl gabalėlio to, kas žada būti pelningo pyrago; rinkos tyrimų bendrovė „Grand View Research“ apskaičiavo, kad 2022 m. dirbtinio intelekto agentų segmentas buvo vertas 4,2 mlrd.
Tačiau galbūt „Amazon“ susiejimas peržengs „Adept“ finišo liniją. Arba – pasitraukus didžiajai daliai jos vadovų – „Adept“ atsistatydins su tokiu pat likimu kaip „Inflection“ – dirbtinio intelekto startuolis, kurį „Microsoft“ šių metų pradžioje veiksmingai išsklaidė talentingai. Arba reguliuotojai, kurie vis labiau skeptiškai žiūri į tokius dirbtinio intelekto samdymo būdus, imsis veiksmų (jei penktadienio Aukščiausiojo Teismo sprendimas jiems nebus paliktas be dantų).
Griebkite spragėsių ir įsikurkite.