Net kai „Apple“ naudoja dirbtinį intelektą „iOS 18“, ji stengiasi pagerinti vartotojų galimybes gauti atsakymus tradiciškesniu būdu: naudojant „Spotlight Search“ funkciją. „Spotlight Search“, pasiekiama perbraukus žemyn pagrindinio ekrano viduryje, jau padeda „iPhone“ naudotojams atrasti dalykus savo įrenginyje ir žiniatinklyje – pastaroji yra alternatyva „Google“ paieškai. Naudodama „iOS 18“, „Apple“ padeda žmonėms lengviau atrasti turinį savo programose naudojant natūralios kalbos arba „semantinės“ užklausas.
Jau dabar „Spotlight“ galėjo ieškoti turinio kūrėjų programose, tačiau rezultatai būtų pateikiami tik tada, kai paieškos terminai tiksliai atitiktų. Šiais metais pridėjus semantinės paieškos galimybes, žmonės galės ieškoti turinio programose naudodami panašios reikšmės paieškos terminus, šią savaitę „WWDC 2024“ kūrėjams sakė „Apple“.
Naudodami „Core Spotlight“ sistemą kūrėjai gali paaukoti turinį, kurį nori padaryti, kad būtų galima ieškoti per „Spotlight“, kuris saugomas privačiame naudotojų įrenginių indekse, kurio kitos programos negali pasiekti. Dėl naujų semantinių galimybių „Spotlight“ kūrėjų turinio supratimas bus daug geresnis, nes vartotojai galės savaip ieškoti turinio programose. Tokio tipo paieškos užklausos naudoja mašininio mokymosi modelius, kurie atsisiunčiami į įrenginį ir veikia programos procese ir gali būti bet kada įkeliami arba iškraunami, teigė „Apple“.
Be to, naudojant „Spotlight“ paiešką, kūrėjai gali padėti pagerinti savo programos paieškos rezultatų reitingą laikui bėgant, siųsdami signalus į „Spotlight“, kai „iPhone“ savininkas įsitraukia į vieną iš jų rezultatų.
Pavyzdžiui, jei kas nors ieškotų konkretaus vietinio pėsčiųjų tako, semantinės paieškos galimybės galėtų rasti rezultatus, susijusius su naudotojo paieškos užklausa, naudojant objektus, kuriuos supranta, pavyzdžiui, tako vietą arba konkrečius raktinius žodžius, net jei jų nėra. tako pavadinimas ir nebuvo tikslūs atitikmenys. Be to, jei reikia, kūrėjas gali nustatyti aukštesnius kai kurių turinio prioritetus. Tai leidžia jiems atlikti tokius veiksmus, kaip pažymėti pėdsaką, kurį vartotojas išsaugojo kaip mėgstamiausią, kad būtų aukštesnė vieta paieškos rezultatuose.
Galutinis rezultatas yra tai, kad asmuo ieško tam tikro tako, naudodamas natūralios kalbos užklausą programoje „Spotlight“, lengviau suranda norimą taką, naudodamas šiuos patobulintus rezultatus, tada gali bakstelėti rezultatą, kad būtų nukreiptas tiesiai į tako puslapį kūrėjo žygyje. takų programėlė. Šis naujinimas taip pat padeda „Siri“ geriau suprasti programos turinį, pažymėjo „Apple“.
Nors šio tipo atnaujinimas nėra toks įdomus kaip AI varomas Siri arba ChatGPT integravimas, šis atnaujinimas pagerins „iPhone“ naudotojų, kurie kreipiasi į „Spotlight“ norėdami rasti informacijos iš savo programų, ar net „Spotlight“ naudotojų patirtį. kaip alternatyva paieškai internete.