Pirmadienį Melinda French Gates atsistatydino iš filantropijos organizacijos, kuriai ji vadovavo su buvusiu vyru Billu Gatesu.
Tai, kad ji išvyko, stebina mažiau nei tai, kad ji išbuvo tiek pat, kiek išėjo. Pora išsiskyrė 2021 m. 2021 m. rugpjūtį labdaros organizacija CNN pranešė, kad atlieka dvejų metų bandomąjį laikotarpį, siekdama išsiaiškinti, ar jiedu gali toliau gerai dirbti kartu. Jie tą laikotarpį ištvėrė beveik metais.
Pasak jos, French Gatesas kitą mėnesį išvyks su papildomais 12,5 mlrd. Ji nori tuos pinigus skirti savo „visą gyvenimą trunkančiam darbui moterų ir šeimų labui“.
Geitso fondas puikiai įgyvendina projektus, skirtus padėti skurstantiems žmonėms, ypač besivystančiose šalyse, pavyzdžiui, kovojant su maliarija, poliomielitu arba gerinant sanitariją.
Bet aš esu čia, kad lobisčiau žmones, kurie laikomi išlepintais, o ne nuskurdusiais. Moterys, dirbančios technologijų srityje, vis dar susiduria su šokiruojančiu netinkamo elgesio lygiu, dėl kurio daugiau nei pusė jų palieka savo įmones ir dažnai technologijų pramonę, teigiama naujausioje McKinsey ataskaitoje.
Kalta technologijų pramonėje garsioji „brialiojo trūkčiotojo“ arba „bro kultūros“ atmosfera, kuri nėra puiki bet kuriai lyčiai, tačiau ypač sutrina moteris.
Jį daugiausia įvedė tokie prototipai kaip Billas Gatesas, kuris ankstyvaisiais metais buvo garsiai atšiaurus ir nekantrus, todėl GQ kažkada jį palygino su „biuro priekabiautoju“. Gateso priešas Steve'as Jobsas, kaip ir kiti legendiniai milijardieriai, kurių vardai yra Laris ir Charlesas, turėjo savo garsią reputaciją.
Moterys technologijų srityje yra sumuštos
2024 m. „Women in Tech“ apklausoje 72 proc. moterų nurodė, kad darbe patiria vyraujančią „brolio kultūrą“, kuri sukelia mikroagresijas – nuo kalbų per susitikimus (64 proc.) iki prašymų „parūpinti maistą“ susitikimams (11 proc. ). Kiti tyrimai kiekybiškai įvertina, kaip su moterimis, nepaisant jų darbo stažo, dažnai elgiamasi kaip su jaunesnio lygio darbuotojomis, tačiau jos taip pat gauna mažiau paramos, yra labiau atleidžiamos iš darbo, rečiau paaukštintos ir pan.
Darbas tokioje aplinkoje yra mėlynės! Moteris, kuri vadovauja aparatūros kūrimo komandai, apsiverkė, kai papasakojo, kaip liko nuo susitikimo su didžiausiu komandos klientu. Buvo tikimasi, kad ji paruoš savo viršininką vyrą susitikimui, o jis vis susisiekdavo su ja prašydamas informacijos, nes ji sėdėjo netoliese esančiame biure, bet nekvietė jos prie stalo.
Yra „Reddit“ antrinė grupė, pavadinta „r/womenintech“, kurioje yra daugiau nei 21 000 narių, kurios nuolatinė tema yra susiję su bendradarbiais vyrais, kurie menkina savo darbą; arba nuolat judanti juosta, kuri blokuoja reklamą. „Aš nebejaučiu jokios vilties dėl savo „karjeros“. Man patinka IT darbas, bet amžinas berniukų klubas išgydė mane nuo ambicijų ir sugriovė mano psichinę sveikatą“, – rašė vienas plakatas, paaiškindamas, kodėl ji palieka pramonę.
Daugelis vyrų taip pat mano apie technologijų pramonės kultūrą. „Hacker News“ nuolat vyksta milžiniškos diskusijos apie kančias, kurių galima tikėtis per kodavimo karjerą.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad technologijų pramonės (ir apskritai verslo kultūros) perkėlimas už šių gilių, priešiškų šaknų yra darbas, kurį French Gates darė mažiausiai nuo 2017 m., kai pradėjo tyrinėti, kodėl tiek daug moterų palieka profesiją.
Naudodama Pivotal Ventures, savo organizaciją, kuriai ji vadovauja daug metų, kol atsiskyrė nuo Billo, ji bandė spręsti pagrindines priežastis. „Pivotal“ yra rizikos kapitalo fondų dalis, ty jis investuoja į kitus rizikos kapitalo fondus; dalis filantropinė; dalis lobizmo pastangų; dalis nieko kito, ką milijardierius nori padaryti. („Pivotal Ventures“ atsisakė komentuoti.)
Kai French Gates atsistatydinimo pareiškime pasakė, kad ketina panaudoti savo naują milijardų talpyklą, siekdama padėti moterims, ji užsiminė apie didesnį spektrą: nuo kūno savarankiškumo iki investicijų į daugiau moterų vadovaujamų startuolių. Pavyzdžiui, „Pivotal“ bendradarbiavo su „Techstars for a Future of Longevity Accelerator“, kuri pristatė tokių startuolių sąrašą. Ji remia moterų vadovaujamus rizikos kapitalo fondus, tokius kaip Miriam Riveros Ulu Ventures ir Promise Phelon Growth Warrior Capital.
Ji labai pasisako už šeimos atostogų politiką ir modernias globos sistemas; psichikos sveikatos lobistai; finansuoja partnerius, kurie įneša daugiau įvairovės technologijų ir AI srityse; ir dabar siekia padėti daugiau moterų laimėti rinkimus.
Praėjusiais metais „Time“ publikacijoje šia tema (ironiška, kad ji priklauso kitam technologijų milijardieriui Marcui Benioffui), ji rašė: „Vis dėlto galiausiai negalime nuolat stumti moterų į sugedusią sistemą: mes reikia sutvarkyti sistemą, pašalinant visas struktūrines kliūtis, kurios neleidžia mūsų vyriausybei atrodyti kaip žmonės, kuriems ji skirta tarnauti.
Tas pats pasakytina ir apie įmonių sistemas.
Ką dar gali Melinda French Gates?
Taigi ką daugiau ji – ar bet kuris kitas suinteresuotas milijardierius – gali padaryti su savo papildoma milijardų porcija?
Manau, kad atėjo laikas tam tikram darbuotojo teisių aktui, kuris panaikintų drakoniškas sutartis, kurias dauguma technologijų darbuotojų turi pasirašyti kaip įdarbinimo sąlygą, net ir pradedantiesiems.
Nors pagal 2022 m. Bideno federalinį pasisakymo įstatymą daugelis susitarimų dėl seksualinės prievartos ar priekabiavimo neatskleidimo ir neniekinimo yra neįgyvendinami, visos neniekinimo sąlygos turėtų būti panaikintos. Asmenys turėtų turėti galimybę viešai kalbėti apie savo asmeninę patirtį savo darbe, tiek gerą, tiek blogą, nebijodami, kad įmonė bus paduota į teismą ar kitokio atpildo. Pagalvokite, kiek dar būtų Susan Fowlers – garsiosios Uber kultūros informuotojos – jei žmonės jaustųsi laisvai kalbėti. Dar geriau: pagalvokite, kaip atvirumo grėsmė gali paskatinti žmones užimti galios pozicijas kurti kultūras, kurioms nereikia išvykų.
Kitas dalykas, kurio reikia: drakoniški neatskleidimo, nenuvertinimo susitarimai, kuriuos atleisti darbuotojai yra priversti pasirašyti kaip išeitinės išmokos sąlygą.
Ir galiausiai, norėčiau, kad korporatyvinė Amerika panaikintų darbuotojų atlyginimų paslaptį, kaip kitą sritį, kuri suteiktų daugiau galimybių moterims ir visiems darbuotojams.
Taip, tai yra daug, ko reikia paprašyti vienos moters, atsižvelgiant į tai, ką ji jau daro. Ir net 12,5 milijardo dolerių nepakaks, kad žmonės būtų malonesni vieni kitiems darbe, nes žmonės yra tokie, kokie yra. Tačiau kuo stipresnis žmogus kaip Melinda French Gates darys didesnį spaudimą, kad pakeistų struktūras, tuo mums visiems bus geriau.
Turite patarimų apie atšiaurią technologijų įmonę arba pradedančiųjų kultūrą? Susisiekite su Julie Bort per paštu, X/Twitter arba signalas 970-430-6112.