Prieš kelerius metus negalėjai eiti į „fintech“ susitikimą, nepasibaigęs pokalbiu apie įterptuosius finansus. 2020 m. net rašėme, kad įterptieji finansai gali būti „fintech“ ateitis.
Platinimo strategija leidžia fintech įmonėms integruoti savo paslaugas į kitus produktus ir paslaugas, o tai savo ruožtu suteikia vartotojams prieigą prie naujų funkcijų neprisiregistravus prie naujos paslaugos. Įrodyta, kad tai ypač patrauklus finansinių technologijų įmonėms, nes suteikia jiems naują produktų sluoksnį, kurį galima pasiūlyti didesniems bankams ir finansinių paslaugų teikėjams.
Didžiosios Britanijos startuolis „Ember“, dirbantis su įterptųjų mokesčių pasiūlymu, įrodo, kad strategija vis dar galioja 2024 m. Maža įmonė bendradarbiauja su HSBC JK, kad banko verslo klientai galėtų pasiekti „Ember“ paslaugas iš savo internetinių paskyrų. „Ember“ gali pritraukti tūkstančius klientų su viena partneryste.
„Ember“ paslauga nuskaito naujausias įmonių banko operacijas ir automatiškai jas suskirsto į kategorijas. Po to klientai gali sekti išlaidas, pridėti kvitus, sudaryti sąskaitas ir atlikti pagrindinę apskaitą.
Tada Ember pateikia jūsų įmonės pajamų ir išlaidų apžvalgą, įvertina, kiek mokėsite mokesčių, ir nurodo, kiek pinigų galima atsiimti kaip dividendus savininkams.
Didesnės įmonės greičiausiai dirbs tiesiogiai su atestuotais buhalteriais arba net samdys buhalterius. Tačiau laisvai samdomi darbuotojai ir mažos įmonės, kuriose dirba mažiau nei 10 darbuotojų, galėtų bent jau supaprastinti savo apskaitos procesus naudodami „Ember“ savitarnos produktą.
„Tokie kaip Xero, QuickBooks, FreeAgent yra skirti buhalteriams, o ne galutiniams verslo savininkams. Ir mes matėme didžiulę galimybę sukurti transformuojančią patirtį galutiniam verslo savininkui, kad galėtų pasirūpinti visu savo mokesčių prievolių rinkiniu“, – „TechCrunch“ pasakojo Ember įkūrėjas ir COO Danielis Hoganas.
Tačiau problema ta, kad ši rinka yra labai susiskaidžiusi. Vien Jungtinėje Karalystėje yra šimtai tūkstančių mažų įmonių, todėl sunku pritraukti klientų.
„Mes kovojome su tokiais kaip „Xero“ ir „QuickBooks“ dėl išlaidų reklamai, ir dėl šios priežasties buvo sudėtinga tiesiogiai gauti klientų – tai buvo brangu“, – sakė Hoganas.
Štai kodėl Ember pradėjo derybas su tokiais dideliais bankais, kaip HSBC UK, kad pasiūlytų įterptąjį sprendimą. HSBC moka „Ember“ už kiekvieną savo klientą, nusprendusį naudotis „Ember“ funkcijomis, o jei jie nori pasiekti daugiau funkcijų, pvz., galimybę pridėti kitų banko sąskaitų iš kitų finansų įstaigų, jie gali sumokėti „Ember“, kad tai padarytų.
Ember taip pat turi vidinių buhalterių komandą, kuri gali pasirūpinti sudėtingomis mokamiems klientams užduotimis, tokiomis kaip metų pabaigos metinė apskaita ir pelno mokesčio tvarkymas. Nemokamai naudojama „Ember“ versija, kurią gaunate HSBC internetinės bankininkystės portale, veikia kaip startuolio, norint įgyti mokančių klientų, kanalo viršuje.
Ateityje Ember neketina dirbti tik su HSBC. Derybos dėl sutarčių su dideliais bankais užtrunka ilgai, tačiau tikimės, kad netrukus bendrovė turės kitą banką partnerį, kurį paskelbs.
Dėl būsimų JK reguliavimo pakeitimų („mokesčių skaitmeninimas“), apskaitos programinė įranga greičiausiai sulauks didesnio mažųjų įmonių susidomėjimo. Iki 2026 m. maždaug 1,75 mln. šalies verslo savininkų turės pakeisti mokesčių deklaravimo būdą. Didžioji dauguma jų nesinaudoja jokiomis apskaitos paslaugomis, kurios padėtų jiems atlikti šį procesą.
“[HM Revenue and Customs] iš esmės priėmė sprendimą būti pirmąja API organizacija. Taigi, užuot ją kūrę patys, jie pasikliauja programinės įrangos tiekėjais, tokiais kaip mes patys, kad iš tikrųjų sukurtų visą tą patirtį. Jie tiesiog yra API sluoksnis“, – sakė Hoganas.
„Jie pasitiki mumis, kad sukurtume geresnę naudotojų patirtį, kad padėtų klientams teikti ataskaitas dažniau ir tiksliau.
Be šios pradinės partnerystės su HSBC, reguliavimo galimybė taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl Ember neseniai surinko 5 mln. svarų sterlingų (6,3 mln. USD pagal šiandienos valiutos kursą) finansavimą iš „Valar Ventures“, „Viola Fintech“ ir „Shapers“.