Vinod Khosla šiuo metu yra populiaresnė nei bet kada. „Sun Microsystems“ įkūrėjas tapo žinomu investuotoju – pirmiausia Kleiner Perkins, o pastaruosius 20 metų – jo rizikos įmonėje „Khosla Ventures“ – įkūrėjai visada buvo ieškomas dėl savo nesąmonių patarimų ir įmonės patirties, įskaitant statymai dėl Stripe, Square, Affirm ir DoorDash. Tačiau 50 milijonų dolerių lošimas su OpenAI 2019 m., kai dar nebuvo aišku, ar ši apranga pasiseks tokiu mastu, kokia ji yra, iškėlė Khosla Ventures ir patį Khosla dėmesį.
Jis be galo mėgaujasi savimi. Praėjusią savaitę sėdėjau su Khosla Toronte „Collision“ konferencijoje ir prieš mūsų pasirodymą scenoje jis man pasakė, kad pastaruoju metu kelis kartus per savaitę pasirodo viešumoje – tiek scenoje, tiek podcast'uose ar televizijos interviu. Paklaustas, ar jo neišvargina tvarkaraštis – pavyzdžiui, į Torontą jis atskrido likus kelioms valandoms iki mūsų pasisėdėjimo – jis atmetė pasiūlymą.
Žinoma, yra dalykų, apie kuriuos jis mieliau kalba, o sandorių sudarymo menas nėra tarp šių dalykų. „Atvirai kalbant, investuotojų pusė man daug mažiau įdomi“, – sakė jis, kai paklausiau jo apie tai, ką neseniai girdėjau, t. y., kad nuo „Khosla Ventures“ įkūrimo jis negavo nė dolerio valdymo mokesčių, nepaisant to, kad dabar ji turi 18 USD. milijardo valdomo turto. (Jis tai patvirtino, bet sakė, kad tai galioja tik jam pačiam, o ne visos įmonės politikai.)
Jis daug aistringesnis dėl paleidimo galimybių, kurias jis šnipinėja kraštovaizdyje, kurį kasdien keičia AI pažanga, todėl mes kalbėjome apie kai kurias šios baltos erdvės dalis. Taip pat kalbėjome apie tai, kas jam labiausiai rūpi dėl AI bangavimo efektų; FTC pirmininkė Lina Khan; ir kodėl, jo nuomone, „europiečiai susireguliavo iš lyderių bet kurioje technologijų srityje“.
Pirmiausia kalbėjome apie naują „Apple“ susitarimą su „OpenAI“, leidžiantį „Apple“ integruoti „ChatGPT“ į „Siri“ ir jos generuojančius AI įrankius. „Apple“ gali sudaryti panašius sandorius su kitais dirbtinio intelekto modeliais, įskaitant „Meta“, tačiau, žinoma, Khosla, kaip „OpenAI“ investuotojas, žiūri į susitarimą, apie kurį „Apple“ kol kas paskelbė viešai.
Khosla tai pavadino „OpenAI patvirtinimu“; paskelbdama savo paktą su OpenAI per savo aukšto lygio kūrėjų konferenciją, „Apple“ taip pat „išreiškė pasitikėjimą, manau, [OpenAI CEO] Semas [Altman] vadovauti [developments in AI] ateinančius penkerius ar 10 metų“, – sakė Khosla. „Kai tokia įmonė kaip „Apple“ stato už technologiją, kitais metais paprastai jos nekeičia.
Bet ar tai buvo geros ir blogos naujienos Khoslai, susimąstėme? Kaip pažymėjome „TechCrunch“, daugelis pradedančiųjų įmonių greičiausiai iš karto nutrūks dėl kai kurių naujausių „Apple“ funkcijų, ir atrodė, kad Khosla portfelio įmonės nėra visiškai apsaugotos. Man buvo ypač įdomu „Rabbit“, kurio AI varomas aparatūros įrenginys žada būti savotiškas AI asistentas vartotojams ir kurį palaiko „Khosla Ventures“.
Paklaustas, ar „Apple“ galėtų pasenti įrenginį, Khosla pasiūlė, kad įrenginys yra lankstesnis, nei žmonės įsivaizduoja, ir jį gali naudoti tokios įmonės kaip ligoninės, įskaitant greitosios pagalbos skyrių. Jis įtraukė jį į vis didėjantį dalykų, kurie „stebės, ką darai, žiūrės, ką darai, ir reaguos automatiškai“, rinkinį.
Tiesą sakant, Khosla teigė, kad jo komanda aktyviai vengė visko, kas galėtų tapti „kelės mirtimi“, nes dideli kalbų modeliai, tokie kaip OpenAI, tobulėja. Ir jis pabrėžė bent vieną kompaniją, kurios nėra jo portfelyje: „Grammarly“ – rašymo asistento startuolį, kurį dar ne taip seniai rėmėjai įvertino 13 mlrd.
„Jei darote „Grammarly“, tarkime, šiandieniniame modelyje tai tikrai lengvas įvyniojimas, ir „Grammarly“ neatsiliks; tai niekada neturėjo būti programa. Tai rodo šios galimybės poreikį, tačiau tai bus „Word“ arba „Google“ dokumentų dalis. Tai gana akivaizdu. Kai kalbame su YC įmonėmis ar kitais, – tęsė Khosla, – paprastai galiu pasakyti: „Pusė šių įmonių bus pasenusios, kol nesibaigs YC partija“.
Ten, kur Khosla mato daug galimybių, yra vertikalės, kuriose žinios taps beveik nemokamos, nors man neaišku, kaip šios įmonės tvariai užsidirbs pinigų (net jo paklausus). Pagalvokite apie kuravimą ar net onkologiją.
Khosla sakė: „Open AI arba Google nesukurs mikroschemų dizainerio [to have on your smartphone]. „OpenAI“ ir „Google“ neketina sukurti konstrukcijų inžinieriaus. Jie nekurs pirminės sveikatos priežiūros gydytojo ar psichikos sveikatos terapeuto“, – sakė jis. „Taigi yra tiek daug sričių [founders to mine]. Tačiau jie turi pažvelgti į tai, kur modeliai žengs kitais metais ir po penkerių metų, ir pasakyti: „Mes norime panaudoti šias galimybes“.
Kalbėjome ir apie reguliavimą. Pastebėjau, kad Khosla anksčiau yra sakęs, kad uždari dideli kalbų modeliai, tokie kaip OpenAI, turėtų būti apsaugoti, net jei aplink juos turėtų būti reguliavimo sistema. Susimąsčiau, ar tai reiškia, kad Khosla amžinai prisiekia kitam, „atvirojo kodo“ AI.
Visai ne, sakė jis, pažymėdamas, kad yra „didžiulis atvirojo kodo gerbėjas“. „Sun“ buvo viena iš pirmųjų kompanijų, „peršokusių prie atvirojo kodo“, atidarydama savo failų sistemą, sakė jis. Jis taip pat pažymėjo, kad „Khosla Ventures“ buvo ankstyviausias „GitLab“ investuotojas, kurio programinė įranga kviečia žmones kartu dirbti su kodu.
Tačiau jis pasiūlė, kad atvirasis šaltinis didelių kalbos modelių kontekste yra visiškai kitoks gyvūnas. „Didžiausia rizika, su kuria susiduriame su AI, yra Kinija“ ir „galingas Kinijos AI“, konkuruojantis su JAV „liberaliomis vertybėmis“, sakė jis ir pridūrė, kad „turime užtikrinti, kad Kinija liktų už mūsų“. Priešingu atveju, jis perspėjo, Kinija parūpins „nemokamus gydytojus ir nemokamus onkologus“ likusiam pasauliui, o kol jie tai darys, jie „eksportuos ir ekonominę galią, kurią teikia dirbtinis intelektas, ir savo politinę filosofiją. “
Scenoje paminėjau Khoslai, kad neseniai sėdėjau su FTC pirmininke Lina Khan, kuri netiki nacionalinių čempionų modeliu kaip priežastimi glamonėtis su tokiais drabužiais kaip „Google“ ar „OpenAI“, nes jie toliau plėtoja dirbtinį intelektą.
Khanas nuolat girdi vadovų ir investuotojų kalbas, kad vyriausybės įsikišimas nuves JAV į pavojingą kelią. Tačiau per mano susitikimą su ja ji tvirtino, kad JAV ne kartą pasirinko „konkurencijos kelią“ ir „paskatino ir katalizavo tiek daug šių proveržio naujovių ir tiek nepaprasto augimo, kad mūsų šaliai patiko ir tai leido mums išlikti priekyje pasaulyje.
Jei pažvelgtumėte į kai kurias kitas šalis, kurios pasirinko tą nacionalinių čempionų modelį, – tuo metu pridūrė Khanas, – jos liko nuošalyje.
Tačiau vos nepaminėjau Khano, kai Khosla pasidarė atmetusi, vadindama ją „ne racionaliu žmogumi“ ir apkaltindama, kad ji nesupranta verslo.
„Ji neturėtų būti tokiame vaidmenyje“, – sakė Khosla. „Antimonopolas yra geras dalykas bet kurioje šalyje, bet kurioje ekonominėje sistemoje. Bet antimonopoliniai [that’s] per daug vykdoma arba per daug vykdoma yra bloga ekonominė politika. Vienas dalykas, kurį JAV turi prieš savo konkurentus Europoje, yra daug racionalesnė verslo aplinka. Štai kodėl europiečiai susireguliavo iš lyderių bet kurioje technologijų srityje; jie tiesiog iš esmės apsiribojo dirbtiniu intelektu, socialine žiniasklaida ir interneto startuoliais.
Žinoma, jei tam tikras antimonopolinis vykdymas yra geras, bet per daug nėra gerai, kyla klausimas, kur nubrėžti ribą. Šiuo klausimu, prieš mums išsiskirdamas, aš paminėjau „gausą“, kurią Altmanas numato sukurti AI. Per vieną iš „TechCrunch“ StrictlyVC renginių praėjusiais metais Altmanas sakė, kad „geras AI atvejis“ yra „tik toks neįtikėtinai geras, kad pradedi apie tai kalbėti kaip išprotėjęs žmogus“.
Khosla sakė, kad jis tiki tuo pačiu, bet aš jau seniai galvojau, kaip tiksliai visuomenė galės mėgautis visu tuo, jei reguliavimo institucijos labiau neįsitrauks į šių įmonių trajektoriją. Galų gale, pasakiau Khoslai scenoje, mes jau matėme didžiulį turto ir galios sankaupą, susietą su vis mažesne įmonių ir asmenų grupe. Kada užteks?
Čia Khosla sakė, kad ši problema jį labai jaudina. „Manau, kad po 25 metų, kai tikiuosi, kad vis dar dirbsiu. . . poreikis dirbti dažniausiai išnyks“. Vis dėlto, nors dirbtinis intelektas turėtų sukurti „didelę gausą, didelį BVP augimą, didelį produktyvumą – visa tai, ką matuoja ekonomistai“, sakė jis, „labiau nei bet kas kitas“ nerimauja dėl „didėjančio pajamų skirtumo“. Kaip mes [ensure the] teisingas AI naudos paskirstymas?
Jis nujaučia, kur gali būti lūžio taškas. „Jei [U.S] BVP augimas svyruoja nuo 2% šiandien – šiuo metu Europoje jis yra mažesnis nei 1% – iki 4%, 5%, 6%, mes turėsime pakankamai daug, kad galėtume dalytis turtu ir pasidalyti nauda.
Ar ir kaip tai atsitiks, žinoma, yra dar didesni klausimai, ir nepaisant viso savo spindesio Khosla, save apibūdinantis techno optimistas, neturėjo atsakymų.
Vietoj to, po paskutinės baigiamosios kalbos, jis padėkojo miniai už skirtą laiką, atsistojo ir nulipo nuo scenos, kur į sparnus buvo susirinkę keliolika jaunų įkūrėjų, kurie visi tikėjosi kuo ilgiau palenkti ausį.