Kaip aš ieškojau naujo teleskopo ir kokie buvo senieji

Teleskopo paieškos yra vienas atsakingiausių klausimų pradedančio ar jau kiek pažengusio astronomo mėgėjo kelyje. Čia noriu papasakoti kaip aš ieškojau naujo savo draugo ir koks jis bus.

Man tai bus trečiasis teleskopas. Pirmasis buvo už 15 eurų pirktas iš ,,Senukų”. Nu jau ir patys suprantat ką aš ten galėjau pamatyt… Aišku pradžiai to užteko, nes bent šiek tiek iš arčiau galėjau pažvelgt į Mėnulį (nes nu į ką ten daugiau žiūrėsi).

Jau po kelių išėjimų supratau, kad norėčiau kažko galingesnio. Aišku tada kaip visada išlenda kainos ir kokybės santykis. O man tuometiniam šešiolikmečiui du ar trys šimtai eurų buvo nemaža investicija. Teleskopo pirkimas iš užsienio atrodė utopija (nors ten tokie dalykai pigesni) ir pradėjau jo žvalgytis Lietuvoje. Visgi man pavyko sutaupyti tuos du šimtus eurų. Ir aš išsirinkau nei labai pigų ir nei labai brangų (kainos atžvilgiu).

Mano atrasis teleskopas buvo SkyWatcher SkyHawk 114/500 EQ1. Baisiai sudėtingai skamba. Šis teleskopas man atvėrė tikrai daug daugiau nei prieš tai buvęs. Turbūt didžiausias pasiekimas man su juo buvo pamatyti Jupiterį ir jo didžiausius palydovus. Turbūt didžiausias jo minusas buvo labai jautri montuotė. Net menkiausias krustelėjimas iškreipdavo vaizdą, bet tikrai jis man davė daug pažinimo džiaugsmo.

Teleskopas SkyWatcher SkyHawk 114/500 EQ1

Paskui šių metų pavasarį aš jį pardaviau ir kažkiek atitolau nuo pačios astronomijos. Vasaros pabaigoje vėl pradėjau domėtis ir aišku ieškoti naujo prietaiso. Tuo pat metu gryžau į šį puslapį vėl dalintis astronominėmis naujienomis (plačiau čia). Patarimo kreipiausi į vieną iš šio puslapio administratorių, Marių. Pataręs puslapį ir teleskopo tipą iš kelių variantų išsirinkau mano galva man tinkamiausią. Dabar mano taikinyje yra Sky-Watcher Skymax 127 SynScan AZ GOTO. Vėl sunkiai skamba. Tai visai kitokio tipo teleskopas negu turėjau. Visų pirma tai Maksutovo tipo teleskopas (plačiau apie juos čia). Visų antra jo montuotė skiriasi nuo tokių kokius turėjau. Ir visų trečia jis yra kompiuterizuotas ir pritaikytas objektą surasti automatiškai tik suvedus jo koordinates ar pasirinkus objektą iš sąrašo.

Teleskopas Sky-Watcher Skymax 127 SynScan AZ GOTO

Manau naujųjų metų pradžioje jis bus mano rankose ir bus proga jį išbandyti pačiame astronominių stebėjimų įkarštyje.

Parašykite komentarą