Mėnulis. Geriausias objektas pradedančiajam

Mėnulis – kiekvienam puikiai pažįstamas dangaus kūnas. Jis savo šviesa nustelbia didžiąją dalį naktinio dangaus skliauto žvaigždžių. Jis yra toks ryškus, kad nusileidžia tik Saulei. Jisai savo šviesa patraukia kiekvieno akį, todėl mano nuomone Mėnulis yra puiki opcija pradedančiam stebėtojui.

Pirmasis didelis pliusas, kalbant apie Mėnulio stebėjimus yra tai, kad tam nereikia didelio pasiruošimo ir jokių prietaisų. Viskas ko reikia tai giedros nakties ir nepatingėti praleisti šiek tiek laiko lauke. Plika akimi, ypač pilnaties periodu, galima pradėti pažintį su Mėnulio jūromis ir didžiausiais krateriais. Taip pat jeigu klimato sąlygos leidžia ir yra keletas giedrų naktų iš eilės galima stebėti kaip kinta Mėnulio fazės .

Fotografijos mėgėjams Mėnulis gali tapti atradimu , o gal ir net laipteliu į astrofotografijos pasaulį. Vienintelis žemės palydovas yra labai fotogeniškas dangaus kūnas. Jis puikiai dera su žemės vaizdais ar kitais motyvais. Kaip minėjau jis gali būti laiptelis į astrofotografijos pasaulį. Nes tai yra labai paprastas, bet tuo pačiu ir paslaptingas objektas. Pradedančiam stebėtojui – fotografui pavykusios fotografijos gali tapti raktu į kitus tamsiojo dangaus objektus.

Mėnulis su žemės motyvais

Mėnulis yra kupinas tokių staigmenų kaip visų tipų užtemimai (žiedinis, dalinis ir visiškas). Tai gana reti reiškiniai, turint omenyje, kad Lietuvos teritorijoje ne visada įmanoma juos stebėti. O tai pat meteorologiniai reiškiniai turi labai didelę įtaką. Artimiausias Mėnulio užtemimas numatomas kitų metų sausio 10 dieną. Todėl astronomijos mėgėjai ir pradedantieji turės galimybę stebėti užtemimą. Artimiausių užtemimų datos čia.

Dalinis Mėnulio užtemimas 2017 m.
Artimiausi Mėnulio užtemimai čia

Turintiems teleskopą ar žiūronus taip pat nederėtų nusisukti nuo Mėnulio. Tai tik atveria dar didesnes galimybes susipažįstant su artimiausiu dangaus kūnu mūsų planetai Žemei. Turint teleskopą galima pradėti pažintį su smulkesniais Mėnulio objektais. Žiūrint pro teleskopo okuliarą jums atsivers, atrodo bekraštis, pilkas pasaulis. Visas paviršius nusėtas daugybę kraterių, kalnais ir pilkos spalvos žaismu. Kiekvieną kart stebint Mėnulį galima jame atrasti kažką naujo. Lyg nematytų ir naujų vietų.

Taigi, turint susidomėjimą astronomija reiktų pradėti daryti viską nuo pradžių ir leistis į nuostabų pažinimo pasaulį po truputį. Lietuvoje pradeda populiarėti stebėjimai grupėmis, kurių metu žmonės yra supažindinami su naktiniais stebėjimais ir naktiniu dangumi. Kaip ir kodėl galite paskaityti čia . Visos durys yra atviros , tik reikia nebijoti užeiti.

Parašykite komentarą