Tarptautinė Mėnulio stebėjimo naktis Lietuvoje

“Tarptautinė Mėnulio stebėjimo naktis” gimė 2009 metų rugpjūčio mėnesį Amerikoje. Palaipsniui šis renginukas pradėjo skverbtis į kitas šalis ir jau nuo praeitų metų nedrąsiai žengia mažus žingsnelius Lietuvoje.

Tarptautinė Mėnulio stebėjimo naktis yra pasaulinė mėnulio mokslo ir tyrinėjimų, dangaus stebėjimo, mūsų kultūrinių bei asmeninių ryšių su Mėnuliu šventė. Vieną dieną kiekvienais metais visi Žemės gyventojai yra kviečiami prie teleskopų stebėti, sužinoti ir švęsti Mėnulio tyrinėjimą kartu.

Taip jau nutiko, kad nuo praeitų metų ir aš bandau suorganizuoti Lietuvoje, o tiksliau Jurbarke kur dabar gyvenu ar jo apylinkėse šį astronominį renginį. Šiais metais ypatinga sukaktis, ne dešimt metų kai dienos šviesą išvydo “International Observe The Moon Night“.

Tad spalio 5 – osios vakare, pas draugą Pervazninkuose, su kuriuo bandome įgyvendinti mini projektą pavadinimu “Žalčio kalno mini observatorija”, apie kurio veiklą skelbiame facebook socialiniame tinkle, pakvietėme smalsaujančius prisijungi prie šios iniciatyvos. Deja, šiais metais daug norinčių neatsirado. Gal oras trukdė, kuris iki pat paskutinės dienos buvo visiškai neaiškus, o gal šeštadienio vakarą žmonės norėjo praleisti kitaip, o gal vieta nelabai tinkama, nežinia, bet viso sudalyvavo penki žmonės. Čia jau skaičiuojant su mumis pačiais 😀 Nieko nepadarysi, tai tik paskata pasitempti ateinantiems metams.

Ir jei tik jėgos leis, tai ir sekantis #ObserveTheMoon vyks panašiu metų laiku, ir vėl kviesiu žmones prie teleskopo, ir vėl tyrinėsime Mėnulio paviršių, ir vėl bus įspūdžių! “Tarptautinė Mėnulio stebėjimo naktis” turi teisę gyvuoti. Labai viliuosi, kad su kiekvienais metais aš gausiu labiau patirties panašaus pobūdžio renginiams organizuoti, gal atsiras ir pagalbininkų ar sponsorių.

Na o kodėl aš organizuoju stebėjimus galima paskaityti čia.

Keletas akimirkų iš šių metų renginio, kuris vyko Šakių rajone, Pervazninkų kaime pas draugą ant “Žalčio kalno mini observatorijos”.

Parašykite komentarą