Po to, kai „Apple“ sušvelnino „App Store“ gaires, leidžiančias leisti žaidimų emuliatorius, retro žaidimų emuliatorius „Delta“ – 10 metų kuriama programa – atsidūrė „App Store“ topų viršūnėje. Tačiau padidėjęs dėmesys taip pat sukėlė teisinių veiksmų grėsmę, nes „Adobe“ nusitaikė į „Delta“ dėl logotipo, kuris atrodė per daug panašus į savo.
Delta žaidimų emuliatorių sukūrė kūrėjas Riley Testut, kuris savo eksperimentus šioje erdvėje pradėjo sugalvodamas, kaip įkelti žaidimus į grafinius skaičiuotuvus, prieš pradėdamas naudoti iOS. Pati programa išsivystė iš senesnės „Testut“ programos GBA4iOS, kuri pasinaudojo spraga, leidžiančia paleisti emuliuotus žaidimus „iOS“, nepažeidžiant „iPhone“. Vartotojų poreikis tokiai programai buvo didelis – milijonai žmonių naudojosi GBA4iOS, kol ji buvo prieinama. Tačiau „Apple“ galiausiai viską užblokavo ir nutraukė GBA4iOS veiklą.
Dabar, kai „Apple“ susiduria su reguliavimo spaudimu atverti savo „App Store“ didesnei konkurencijai, technologijų milžinė balandžio mėnesį pradėjo leisti žaidimų emuliatorius. Tai atvėrė visiškai naują rinką kūrėjams, kurie anksčiau negalėjo pasinaudoti „App Store“ teikiama didžiule platinimo galia. Trumpai tariant, „Apple“ verčiau pati priglobs šias programas, nei turėtų konkuruoti su alternatyviomis programėlių parduotuvėmis, kuriose jos kažkada uždraustos programos galėtų susilaukti vartotojų susidomėjimo.
„Testut“ pasinaudojo galimybe pristatyti „Delta“ visuomenei ir greitai tapo „App Store“ programėle Nr. 1, ištisas savaites išlaikiusia aukščiausią vietą „Apple“ diagramose ir sulaukusi milijonų atsisiuntimų. Praėjus daugiau nei mėnesiui, „Delta“ vis dar užima gana aukštą vietą kaip 33-ioji programa JAV „App Store“. Tuo tarpu 5 lizdą dabar turi dar vienas žaidimo emuliatorius PPSSPP (PSP emuliatorius).
Tačiau tapimas geriausia programa „App Store“ turi trūkumų. Nors gali būti ignoruojama labiau po radaru naudojama programa, pvz., GBA4iOS, „Delta“ pakilimas į 1 vietą sukėlė didesnį patikrinimą.
Remiantis įrašu Mastodon, „Adobe“ atėjo po „Delta“, grasindama teisiniais veiksmais, nes manė, kad „Delta“ logotipas panašus į jo paties logotipą.
„Adobe grasina teisiniais veiksmais, nes mano, kad mūsų logotipai yra per panašūs, todėl mes jį pakeitėme“, – paaiškinta pranešime. „Ši nauja piktograma yra Caroline Moore (@carolinemoore@threads.net) įkvėptas dizainas, tikimės, kad jums ji patiks taip pat, kaip ir mums“, – rašoma jame.
Abiejuose logotipuose buvo nulaužtas trikampis, panašus į graikišką raidę delta. Tačiau „Adobe“ logotipas yra raudonos ir baltos spalvos, o „A“ yra storesnis ir tęsiasi iki programos piktogramos krašto. „Delta“ logotipas yra purpurinės ir baltos spalvos, mažesnis ir yra programos piktogramos centre. Žinoma, jie taip pat veikia skirtingose erdvėse, nes „Adobe“ siūlo kūrybingiems žmonėms skirtų įrankių rinkinį, o ne būdą žaisti retro žaidimus. Sunku ginčytis, kad vartotojams kiltų daug painiavos dėl to, kuris logotipas buvo kuris.
„Delta“ mums pranešė, kad pirmą kartą trečiadienį, gegužės 7 d., gavo el. laišką iš „Adobe“ advokato, kuriame įmonei buvo pranešta, kad jos programos piktograma pažeidžia „Adobe“ žurnalą „A“, ir paprašė ją pakeisti, kad nebūtų pažeistos „Adobe“ teisės ar įstatymas.
„Adobe“ suteikė „Delta“ iki gegužės 17 d. atsakyti, bet tada gavo antrą el. laišką iš „Apple“, kuriame teigiama, kad „Adobe“ paprašė „Apple“ panaikinti „Delta“ programą dėl jos prekės ženklo pažeidimo. „Delta“ atsakė abiem bendrovėms, paaiškindama, kad jos piktograma yra stilizuota graikiška raidė „delta“, o ne „A“, bet ji vis tiek atnaujins logotipą.
Siekdama išvengti galimų teisinių problemų, „Delta“ pristatė naują logotipą, kuris atrodo kaip nulaužtas trikampis. Deja, pertvarkymas nėra toks supaprastintas ir švarus, kaip anksčiau, todėl kai kurie vartotojai mano, kad jis galėjo būti pasirinktas kitu keliu, pavyzdžiui, naudojant mažąją delta raidę arba sukurti pritaikytą meno kūrinį kaip naują prekės ženklą.
Testutas mums sako, kad naujojoje programoje yra laikinas logotipas ant piktogramos, tačiau jis planuoja dar kartą jį atnaujinti, kai pasirodys Delta 1.6.
„…Netrukus planuojame vėl atnaujinti piktogramą į „galutinę“ versiją, kurią taip pat sukūrė Caroline“, – sakė jis ir pridūrė, kad „mes per daug nesijaudiname dėl prekės ženklo poveikio“.