Aparatinės įrangos įmonės dominuoja perspektyvių klimato technologijų startuolių sąraše


Ko prireiks, kad startuolis susilpnėtų klimato kaita?

Kaip teigiama naujoje ataskaitoje, perspektyviausi kandidatai dažniausiai yra aparatinės įrangos startuoliai, kurie ilgus metus praleido kurdami ir įrodydami savo technologijas. O ir padeda specializuotis energetikos ar žaliavų srityje.

„Congruent Ventures“ ir „Silicon Valley Bank“ paskelbtoje ataskaitoje buvo apklausta daugiau nei 50 akademinės bendruomenės, finansų ir privataus sektoriaus verslo ekspertų, siekiant sudaryti sąrašą, kuris vėliau buvo sutrumpintas iki 50 Šiaurės Amerikos įmonių keturiose kategorijose: žemės ūkis ir maistas, energetika, pastatai ir mobilumas, gamyba ir medžiagos.

Didžioji dalis iš paskutiniųjų 50 buvo gamybos ir medžiagų pradedančiųjų įmonių (18), nedaug atsiliko ir energetikos įmonių (13). Žemės ūkis ir maistas nebuvo gerai atstovaujami, nepaisant to, kad šis sektorius yra atsakingas už maždaug trečdalį anglies dvideginio išmetimo, o tai rodo, kad erdvėje vis dar yra daug vietos naujiems steigėjams ir investuotojams. Beveik visi startuoliai sutelkia dėmesį į aparatinę įrangą, o tai prieštarauja daugeliui bendrųjų VC pirmenybės programinei įrangai.

Tai, kad perspektyvūs klimato technologijų startuoliai dažniausiai yra techninės įrangos įmonės, gali būti nenuostabu. Klimato kaita yra tikra pasaulio problema. Programinė įranga gali pakeisti tik tiek, kaip žmonės sąveikauja su savo fiziniu pasauliu; jei aparatinė įranga vis dar priklauso nuo iškastinio kuro, programinė įranga gali tik nuslopinti ribas.

Vidutinis ataskaitoje nurodytas startuolis yra 7 metų senumo ir surinko 374 mln. Pastarąjį skaičių iškreipia kai kurie ypač gerai finansuojami startuoliai, tokie kaip „Commonwealth Fusion Systems“, „Impossible Foods“, „Redwood Materials“, „Sila“ ir „TerraPower“, kurių kiekviena surinko po 1 mlrd. Vidutinė įmonė yra šiek tiek kitokia, nes ji buvo įkurta prieš šešerius metus ir surinko 114 mln.

Skirtumas tarp vidurkio ir medianos atsispindi tuo, kad dauguma sąraše esančių įmonių yra abipus vadinamojo komercializavimo mirties slėnio. Ankstyvosios stadijos klimato technologijų startuoliams gali pasisekti įrodyti, kad jų technologijos veikia, tačiau pradėjus jas komercializuoti, pirmos rūšies įrenginio kaina dažnai yra daug didesnė, nei daugelis investuotojų yra pasirengę išnaudoti. „Congruent/SVB“ ataskaitoje 28% įmonių surinko mažiau nei 50 mln. USD, o tokia pati dalis surinko daugiau nei 500 mln. USD. Kitaip tariant, jei įmonėms sekasi kirsti slėnį, investuotojai dažnai už tai joms atlygina.

Taip pat nenuostabu, kad tipinė šiame sąraše esanti įmonė gyvuoja jau gerą dešimtmetį. Ankstyvosios stadijos klimato technologijų startuoliai dažnai turi įrodyti mokslą, kuriuo remiasi, o tai užtrunka. Po to aparatūros kūrimas ir tobulinimas gali užtrukti ne vienerius metus. Galutinis rezultatas yra toks, kad klimato technologijų paleidimas gali užtrukti ilgiau nei klasikinės programinės įrangos paleidimas.

Investuotojams, kurie nesispecializuoja klimato srityje, ilgas ir brangus statymas dėl rizikingų aparatinės įrangos paleidimo gali būti sunkus vaistas. Tačiau potencialus augimas yra reikšmingas: McKinsey partneris neseniai pastebėjo, kad klimato technologijų rinka jau siekia 1 trilijoną USD ir tikimasi, kad ji padvigubės kas dešimtmetį. Kylant klimato kaitos šmėklai, geriausiai išmetamų teršalų mažinimo galimybes turinčios įmonės gali užgrobti didelę šios rinkos dalį, o jų investuotojai gali gauti naudos.



Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -