„Apple“ pagaliau įtraukė „Rich Communication Services“ (RCS) palaikymą į savo programą „Messages“. Ši funkcija buvo pristatyta kaip dalis antrosios kūrėjo beta versijos iOS 18 anksčiau šią savaitę.
RCS yra pranešimų protokolas, kuris naudoja internetą, kad galėtumėte siųsti ir gauti failus bei aukštos kokybės vaizdus, matyti spausdinimo indikatorius, gauti skaitymo kvitus, pradėti grupinius pokalbius ir dar daugiau. Iki šiol „iPhone“ naudotojai SMS arba MMS žinutes iš „Messages“ programėlės galėjo siųsti tik tiems žmonėms, kurie neturėjo „Apple“ įrenginio – per „iMessage“ galėjai dalytis medija, gauti skaitymo kvitus ir naudotis kitomis funkcijomis tik su kitais „Apple“ įrenginių naudotojais. Naudodami šį naujinimą „iPhone“ naudotojai gali pradėti siųsti žinutes ir dalytis failais su visais, kurie naudoja įrenginį, palaikantį RCS, įskaitant daugumą „Android“ telefonų.
Tačiau pranešimai iš „Android“ įrenginių „iMessage“ vis tiek bus rodomi kaip žali burbulai.
Atrodo, kad RCS palaikymas kol kas apsiriboja JAV operatoriais, tokiais kaip „T-Mobile“, „AT&T“ ir „Verizon“. Nors naudotojai gali matyti perjungimą, jei įdiegė iOS 18 kūrėjo beta versiją, ši funkcija veiks tik tuo atveju, jei jų mobiliojo ryšio operatorius palaiko RCS ir atnaujino savo tinklo paketą, skirtą iOS 18. Atnaujinsime šią istoriją, kai išgirsime, kad protokolas yra įdiegtas. remiami kituose regionuose.
„Apple“ trumpai paminėjo, kad „iOS 18“ gaus RCS palaikymą per pasaulinę kūrėjų konferenciją (WWDC) anksčiau šį mėnesį.
„Siuntant žinutes kontaktams, kurie neturi Apple įrenginio, programa Messages dabar palaiko RCS, kad būtų teikiama turtingesnė medija ir patikimesnis grupinis pranešimų siuntimas, palyginti su SMS ir MMS“, – teigiama Apple pranešime spaudai, kuriame išsamiai aprašoma iOS 18.
„iPhone“ ir „Android“ naudotojai jau seniai prašė „Apple“ palaikyti RCS, nes taip lengviau siųsti žinutes ir dalytis informacija su žmonėmis, neatsižvelgiant į tai, kokį įrenginį jie naudoja. „Google“ taip pat daugelį metų verčia „Apple“ panaikinti mėlynojo ir žaliojo burbulo takoskyrą.
Kūrėjo beta versija taip pat suteikė galimybę atspindėti „iPhone“ „Mac“ ekranuose.