Negaliu prisiminti, kad kita plataus vartojimo elektronikos gaminių kategorija taptų preke taip greitai, kaip „Bluetooth“ ausinės. Žinoma, „Apple“ „AirPods“ suvaidino pagrindinį vaidmenį šiame augime ir atgavo tam tikrą jaudulį, kurio vartotojų muzikos technologijose nematė nuo originalaus „iPod“.
„AirPods“ pagrindai per aštuonerius metus nuo jų debiutavimo beveik nepasikeitė. Stiebai yra gailestingai trumpesni ir įgijo keletą pagrindinių savybių, tačiau tai daugiausia buvo produkto, kuris į pasaulį atėjo visiškai susiformavęs, patobulinimai.
Iki praėjusios savaitės jų atnaujinimo ciklas buvo nesudėtingas: „Apple“ pristato naują savo brangių aukščiausios klasės modelių funkciją, kuri po metų ar dvejų nusileidžia iki bazinio lygio. Tačiau praėjusio pirmadienio „iPhone 16“ renginyje viskas tapo sudėtingesnė, nes pagrindiniai „AirPods“ susiskyrė į du skirtingus produktus: „AirPods 4“ ir „AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimu.
Štai kaip atrodo eilutė:
- „AirPods 4“ (129 USD)
- „AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimu (179 USD)
- „AirPods Pro“ (229 USD)
- „AirPods Max“ (549 USD)
Įsivaizduoju daugybę vėlyvų vakarų seansų tarp puikiai apmokamos „Apple“ prekės ženklo kūrimo komandos, bandančios nustatyti, kaip pavadinti naują pakopą. Galiu praktiškai garantuoti, kad kažkas išmetė „AirPods 4.5“, norėdamas išeiti iš biuro prieš saulėtekį. Tačiau galiausiai jie nusileido kur kas sudėtingesnėje vietoje. Bet ei, bent jau daro tai, kas parašyta ant dėžutės.
„AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimu (toliau vadinama „AP4wANC“) egzistuoja tam tikroje ribotoje erdvėje. Jei „AirPods 4“ būtų atvežti praėjusiais metais, galbūt „Apple“ būtų įvertinusi šiuos „AirPods 5“. Tačiau dabar jie atrodo kaip „AirPods“ į ausis linijos viduryje.
Jie atrodo identiški baziniam modeliui, pasižymi tuo pačiu perdarymu, aptakesniu kvadratiniu įkrovimo dėklu ir ergonomiškesniu dizainu. „Apple“ teigia, kad nuskenavo tūkstančius ausų, kad gautų 50 milijonų duomenų taškų. Rezultatai yra mažesni ir siauresni nei jų pirmtakas. AP4wANC taip pat naudoja keletą geriausių profesionalų funkcijų, įskaitant belaidį įkrovimą, „FindMy“ garsiakalbį ir titulinį ANC.
Yra dvi aiškios priežastys, kodėl kas nors pasirinktų AP4wANC, o ne „AirPods Pro 2“. Pirmoji – 50 USD kainų skirtumas. Antrasis – pirmenybė teikiama kietų briaunų, atviram dizainui, o ne „Pro“ keičiamiems silikoniniams antgaliams. Pirmasis yra savaime aiškus, o antrasis yra labai subjektyvus. Aš, pavyzdžiui, nekantrauju grįžti į šiltą profesionalų patarimų glėbį.
Tačiau suprantu, kad kai kuriems žmonėms labai nepatogu kištis į ausis bet ką, įskaitant milimetrą ar du silikono. Jei tai jūs, įsigykite AP4wANC ir sutaupykite pinigų. Tačiau už mano pinigus patogumas ir pasyvus triukšmo slopinimas, kurį gaunate su profesionalais, iš esmės pateisina kainų skirtumą.
Kai praeitą savaitę pasirodė „AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimo funkcija, daugelis (įskaitant mus pačius) susimąstė, kaip bendrovė išlaikys dienos šviesą tarp jų ir „Pro“ modelių, ne tik patarimais. Juk kiekvienas modelis, išskyrus USB-C AirPods Max, veikia iš to paties H2 lusto. Yra keletas skirtumų, įskaitant braukiamus garsumo valdiklius ant koto, geresnį triukšmo slopinimą ir šiek tiek daugiau akumuliatoriaus.
Nors gandai, kad „AirPods Pro 3“ pasirodys anksčiau nei vėliau, atstumas tarp modelių nėra didžiulis, tačiau nustebina. Praėjusią savaitę FDA suteikė žalią šviesą naujai programinės įrangos funkcijai, kuri leidžia aukščiausios kokybės modeliui tapti nereceptiniais klausos aparatais. Sunku pasakyti, kokia bus konkreti šios funkcijos auditorija, tačiau ji mano, kad „Apple“ nubrėžia patrauklią šios linijos ateitį.
Šiuo metu šią funkciją palaiko tik „AirPods Pro 2“. Taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tai silikoninių antgalių pasyvios triukšmą slopinančios savybės, kurios yra labai svarbios atliekant naująjį iOS 18 klausos testą. Tai atmeta standartinius „AirPods 4“. Antrasis – reikalingas H2 lustas, todėl originalūs „AirPods Pro“ nėra pradedami.
AP4wANC nešiojau didžiąją dalį kelionės namo iš praėjusios savaitės renginio. ANC pakako, kad nuslopintų lėktuvo triukšmą. Tačiau vėlesnio važiavimo traukiniu metu moteris, garsiai kalbanti telefonu už kelių eilių, privertė mane ilgėtis „AirPods Pro“ triukšmo antspaudo. Kalbant apie patogumą, aš neturėjau problemų su AP4wANC, nes, kaip ir kiti atvirų ausų dizaino modeliai, man kilo problemų.
Garsas yra puikus, nors jūs prarandate visą muzikos vaizdą, jei nėra antspaudo. Dauguma žmonių nemano, kad tai yra didelė problema – dvigubai taip, jei didžioji dalis klausymosi apima podcast'us ir garso knygas.
Visiškai belaidžių ausinių rinka labai skiriasi nuo tos, į kurią 2016 m. rugsėjo mėn. pateko pirmieji „AirPods“. Galima sakyti, kad per tą laiką visi labai pasikeitėme. Tačiau patys „AirPods“ nepasikeitė per daug dramatiškai. Atsirado naujų funkcijų, tačiau branduolys vis dar nepaliestas.
Kita vertus, konkurencija turi smarkiai išaugo. Kiekviena padoraus dydžio elektronikos įmonė turi savo erdvę, o kitame gale yra begalinis srautas, kainuojančių 50 USD vertės pumpurus iš įmonių, apie kurias niekada negirdėjote.
Tačiau „AirPods“ vis dar yra tikras dalykas. Tai savotiškas platoniškas idealas, kurį daugelis iš mūsų įsivaizduoja, kai galvojame apie visiškai belaides ausines. Jie skamba puikiai ir kaip pirštinė dera su likusia „Apple“ technine įranga. Kalbant apie kainų skirtumą tarp „AirPods 4“ ir „AirPods 4“ su ANC, 50 USD čia labai daug.