Gecko Materials nori jums parduoti kitą Velcro


Tai atrodo netikra ar bent jau kaip gera iliuzija: „Gecko Materials“ įkūrėja Capella Kerst ant savo rausvo piršto kabo pilną vyno butelį, o vienintelis dalykas, neleidžiantis jam subyrėti į gabalus, yra itin stiprūs sausi klijai, kuriuos sukūrė jos startuolis. rinka.

Bet tai nėra gudrybė. Tai daugelio metų akademinių tyrimų rezultatas, kuriuo Kerst rėmėsi išradusi masinės klijų gamybos metodą. Įkvėptas būdo, kaip tikroviškos gekono pėdos sukimba su paviršiais, galite galvoti apie tai kaip apie naują Velcro lipnuką – išskyrus tai, kad jam reikia tik vienos pusės, nepalieka likučių ir gali atsiskirti taip greitai, kaip užsifiksuoja. Jis gali tai padaryti mažiausiai 120 000 kartų ir, kaip neseniai interviu su „TechCrunch“ pažymėjo Kerstas, gali išlikti prisirišęs kelias sekundes, minutes ar net metus.

Pastaruosius kelerius metus Kerst teikė šį stebuklingo triuko stiliaus demonstracinį variantą bet kur ir visur: „VC happy hours“, per pristatymo susitikimus ir „TikTok“ bei „Instagram“ ritėse. Ir tai veikia. Ne tik mechaniškai, bet ir kaip būdas greitai sužavėti investuotojus ir klientus. „Gecko“ 2021 m. surinko 2 milijonus dolerių per mažiau nei 36 valandas, o pirmieji klientai gali pasigirti „Ford“, „Pacific Gas & Electric“ ir net NASA.

Taip, prieš Kerst pasirodant „Startup Battlefield“ scenoje „TechCrunch Disrupt 2024“, „Gecko Materials“ klijai jau pateko į kosmosą.

Klijai yra neįtikėtinai stiprūs. Viena kvadratinio colio plytelė vertikaliai gali išlaikyti 15 svarų, o šešių jų pakanka automobiliui traukti. Jis veikia pasitelkdamas van der Waalso jėgas, kurios apima sąveiką tarpmolekuliniame lygmenyje.

Tai gali būti sudėtinga suprasti, todėl Kerst mėgsta pasikliauti Gecko medžiaga ne.

„Tai ne siurbimas, ne išskyrimas, ne juosta, ne klijai, ne mikrokabliukai“, – paaiškino Kerst. Tam nereikia jokio elektros krūvio. Jis taip pat nėra pagrįstas siurbimu, kurį dažniausiai naudoja kai kurios kitos įmonės, žadančios į gekonus panašius klijus, piktai pažymėjo Kerst. Ji sakė, kad siurbimu pagrįsti metodai sukuria jėgos koncentraciją, o tai reiškia, kad jėga taikoma netolygiai, todėl gali atsirasti lūžių arba palikti šiukšles.

Iš tikrųjų, pasak jos, Gecko medžiaga labiau primena mikroplaukelius, kurie yra 1/100 žmogaus galvos plauko dydžio. Užtepdami ant lygaus arba pusiau lygaus paviršiaus, jie traukiasi žemyn ir „nusikerta“, kad sukurtų „labai stiprią jėgą“. Patraukite priešinga kryptimi daugiau nei 20 laipsnių kampu, palyginti su šlyties plokštuma, ir jis atsiskiria per milisekundes.

Tai leidžia tolygiai apkrauti jėgą ir, kaip svarbu, vienodai atsijungti jėga, o tai reiškia, kad ją galima naudoti labai subtiliems objektams, tokiems kaip kvarco plokštelės, stiklas, saulės baterijos ar net maisto produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai ir supuvę pomidorai.

Iki šiol tai reiškė, kad tai puiki medžiaga robotams ar dronams, kurie daug renkasi ir stato, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl „Gecko“ sulaukė ankstyvos sėkmės su gamintojais.

„Mes pašaliname tradicines klijų spąstus“, – sakė Kerstas.

Vyno butelio demonstracija simbolizuoja tai, kaip Kerst nori priartėti prie masinės Gecko klijų gamybos. Tai paprasta, bet įspūdinga. Demonstracinė versija „sukelia žmonių idėjas“, – „TechCrunch“ pasakojo Kerst. „Esame viešosios naudos įmonė, todėl siekiame pelno, bet noriu padėti žmonėms sutaupyti energijos, laiko ir pinigų bei tiesiog sugrąžinti naujoves aparatinės įrangos srityje.

Tai labai viliojantis produktas, nes neseniai duodamas interviu „YouTube“ laidai „The Pitch“ ji turėjo potencialų investuotoją, pasiruošusį vietoje surinkti 1 200 USD, kad parsineštų gabalą namo. (Iš dalies, pakankamai juokinga, todėl investuotojas galėtų tai parodyti keliems magų draugams.)

„Gecko“ didina gamybos apimtis, kad sumažintų išlaidas, pripažįsta Kerst. Dabartinė kaina yra maždaug 10 kartų didesnė nei kitų įprastų klijų variantų, tokių kaip 3M komandų juostos. Tačiau „Gecko“ jau turi programinės įrangos tipo bendrąjį pelno maržą, viršijančią 80%, o Kerst greitai pabrėžia, kad 3M komandų juostas iš tikrųjų galima naudoti tik vieną kartą.

2023 m. „Gecko“ jau uždirbo daugiau nei 700 000 USD pajamų, o Kerst teigė, kad bendrovė turi „aiškų kelią“ su savo dabartiniais mokančiais klientais per penkerius metus gauti 75 mln. USD metinių periodinių pajamų. Ji taip pat kaupia dar vieną finansavimo etapą, kad būtų padidintos operacijos.

„Aš tikrai džiaugiuosi, kad galiu padaryti vietinę gamybą tvaresnę ir pristatyti tai visame pasaulyje“, – sakė Kerst. Ji taip pat nevengia Velcro palyginimų. „Aš matau kelią, kuriame Gecko Materials yra tarsi buitinis, visame pasaulyje žinomas pavadinimas. Akivaizdu, kad mes jau esame visos erdvės pavadinimas“, – šypsojosi ji.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -