0

Kaip Abridge tapo vienu iš labiausiai aptariamų sveikatos priežiūros dirbtinio intelekto įmonių

  • 19 birželio, 2024


Paprašykite bet kurio iš į sveikatą orientuotų VC įvardinti vieną iš geriausių AI startuolių ir vienas vardas kartosis vėl ir vėl: Pitsburge įsikūrusi įmonė, vadinama Abridge. Ir tai startuolis, kuris buvo paleistas dar prieš tai, kai OpenAI buvo įprastas pavadinimas ir LLM pateko į bendrą slėnio žodyną.

2019 m. Shiv Rao, praktikuojantis kardiologas, pasiūlė Andy Weissmanui, generaliniam „Union Square Ventures“ partneriui, pradėti idėją. Rao pavadino jį SoundCloud plus RapGenius medicinai.

Nors Weissmanas manė, kad besikuriančios dirbtinio intelekto medicininių užrašų programėlės palyginimas su muzikos priegloba ir dainų tekstų transkripcija buvo šiek tiek juokinga, ši idėja jam patiko.

Rao paaiškino, kad gydytojai praleidžia iki dviejų valandų per dieną (paprastai ne įprastomis darbo valandomis) rašydami pastabas, kuriose apibendrinama, kas tą dieną buvo aptarta su jų pacientais. Tokios administracinės užduotys daugelį metų sukelia gydytojų perdegimą, todėl kai kurie iš viso paliko profesiją. Rao įtikino Weissmaną, kad naujausios dirbtinio intelekto naujovės gali žymiai sumažinti laiką, kurį gydytojai praleidžia tvarkydami nuolat augančią dokumentų naštą.

Tai buvo daug metų prieš tai, kai generatyvusis dirbtinis intelektas užvaldė pasaulį ir patraukė VC vaizduotę.

„Tai buvo gana kvaila idėja. Niekas anksčiau to nedarė“, – sakė Weissmanas.

Tačiau Weissmanui ir kitiems USV partneriams patiko, kad Rao buvo ne tik Pitsburgo universiteto medicinos centro gydytojas, bet ir pusę savo laiko praleido kaip tos sveikatos sistemos rizikos kapitalo investuotojas, investuodamas į sveikatos technologijų startuolius. Rao darbuotojai ir patarėjai taip pat buvo Carnegie Mellon, vienos geriausių inžinerijos ir dirbtinio intelekto tyrimų institucijų šalyje, absolventai ir profesoriai.

“[Shiv] turėjo šį retą talentų derinį: verslininkas su labai ambicinga vizija, su tikrai įdomia komanda“, – sakė Weissman. „Tai jautėsi nepakartojamai“.

Abridge taip pat turėjo pagrindinį transkripcijos produktą, kurį gydytojai galėjo nemokamai atsisiųsti į savo išmaniuosius telefonus ir pradėti naudoti bendraudami su pacientais. Jų naudojimas sudarė Abridge LLM pagrindą.

Praėjus šiek tiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai USV paskatino 5 milijonų dolerių pradžią Rao startuoliui Abridge, bendrovė tapo viena iš labiausiai aptariamų ir sparčiai augančių dirbtiniu intelektu veikiančių sveikatos priežiūros įmonių.

Nors dauguma korporacijų vis dar labai atsargiai žiūri į dirbtinio intelekto įrankius, didelės medicinos sistemos nori pasirašyti sutartis su Abridge.

„Pardavimo ciklas už [health systems] gali būti nuo 18 iki 24 mėnesių“, – sakė Rao. „Kai įkūrėme įmonę, žinojome, ko norime. Tačiau ketverius metus gaminant virtualų raštininko produktą, kuris buvo išmokytas tūkstančiuose gydytojų ir pacientų pokalbių, ir dabar, kai AI klesti, ligoninės staiga perka Abridge sparčiai, o tai ryškus kontrastas jų įprastai užsitęsusiam pirkimo elgesiui. Nuo 2024 metų pradžios bendrovė beveik kiekvieną savaitę praneša apie naują sveikatos sistemos klientą.

„Mes sukaupėme visą šią potencialią energiją, kuri sausio mėnesį beveik per naktį tapo kinetine“, – sakė Rao. „Čikagos universitetas, Sutteris, Jeilis, Lee Health, Christus, Emory ir sąrašas tęsiasi“, – sakė jis.

Sutrumpinti
Sutrumpinti
Vaizdo kreditai: Sutrumpinimas / Santrauka

Didelės ligoninės ne tik perka kelių tūkstančių vietų „Abridge“ licencijas, bet daugeliu atvejų skelbia nuostabias apžvalgas apie tai, kaip sveikatos priežiūros technologijų programinė įranga keičia gydytojų gyvenimą. Ligoninių vadovai ir gydytojai Abridge apibūdina kaip „gyvenimą keičiantį“, „stebuklingą“ ir „vieną iš svarbiausių paradigmos pokyčių mūsų karjeroje“.

Viena didžiausių generatyvaus AI kritikų yra ta, kad jame vis dar yra nedaug esminių verslo programų. Tačiau atrodo, kad virtualus medicininis užrašų darymas yra vertingas naujos technologijos pritaikymas.

Paskęsta popierizme

„Turiu profesionalių PTSD ir karo istorijų apie tai, kaip matydavau pacientus, o vėliau valandų valandas naktimis rašydavau užrašus ir dirbu visą šį kanceliarinį darbą, kuris iš tikrųjų atitraukia dėmesį nuo svarbiausio dalyko, kuris yra jūsų pacientas, bet ir atima. iš savo asmeninio gyvenimo“, – sakė Rao.

Fone įrašydamas trumpą įrašą, gydytojas gali visą dėmesį skirti pacientui, nesijaudindamas, kad vizito metu pildys konkrečius medicininio įrašo laukus.

DI naudojamų medicinos raštininkų atsipirkimą labai lengva išmatuoti, sako dr. Lee Schwamm, Yale New Haven Medical System vyriausiasis skaitmeninės sveikatos pareigūnas, „Abridge“ klientas. Štai kodėl tiek daug sveikatos sistemų veržiasi jomis naudotis, ypač Abridge. . „Šiuo metu tai vienas šilčiausių produktų AI erdvėje“, – sakė jis „TechCrunch“.

Kaip ir daugelyje sveikatos technologijų administracinių dalykų, renkantis pardavėją, svarbiausia yra kaina ir integracija su Epic, EHR, kurią naudoja dauguma didelių JAV sveikatos sistemų, sakė Schwamm. „Abridge“, palaikanti 14 užsienio kalbų, įskaitant haičio kreolų, brazilų portugalų ir pandžabų kalbas, dažnai laimi, kai sveikatos sistemos lyginamos su kitais AI varomais medicinos raštininkais, sakė Schwamm.

Anksčiau šiais metais Abridge įgijo teisę būti integruota į Epic. Po to, kai Abridge įrašo seansą ir gydytojas sustabdo įrašymą, „Epic viduje yra užrašas anglų kalba, laukiantis, kol jie greitai jį patikrins, suredaguos ir pakoreguos“, – sakė Rao.

Nors Abridge, atrodo, lenkia savo konkurentus, tarp kurių, be „Microsoft“ priklausančių „Nuance“, yra „Ambiance“, „Nabla“ ir „Suki“, Schwamm nėra tikras, kad sugebės išlaikyti savo pranašumą ilgą laiką.

„Didysis klausimas yra, ar jums reikia specialios medicinos LLM, kad sėkmingai dirbtumėte šioje srityje? jis paklausė. „O gal milžiniški pagrindo modeliai, GPT-4o, Google ir Meta, taps tokie geri, kad galėtų sunaudoti visą medicininių užrašų rinkinį ir pradėti teikti panašų našumą?

Ši tyrimo linija rodo, kad tai dar ankstyvos dienos ne tik virtualiems medicininiams užrašams daryti, bet ir daugumai generuojančių AI įmonių. Inovacijų tempas yra greitas ir įnirtingas, o šiandieniniai nugalėtojai gali lengvai prarasti pranašumą.

„Abridge lenkia daug, bet lenktynių pradžia“, – sakė Schwammas, „arklys gali suklupti ir suklupti arba vis labiau žengti į priekį“.

Šiuo metu dauguma investuotojų „TechCrunch“ susitarė sutikti, kad Abridge vadovauja AI varomų medicinos raštų konkursui. Dėl šios priežasties į įmonę plūsta pinigai.

Vasario mėn. Abridge surinko 150 mln.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -