„OpenAI“ įkūrėjas Samas Altmanas ne kasdien moko jūsų pamokas Stanforde, tačiau tokia verslumo dvasia Lawrence'as Linas Murata, „Slope“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, pasinaudojo, kai jis ir Alice Deng kuria savo B2B mokėjimų įmonę.
„Susipažinome 2016 m., kai jis vedė pamoką „Kaip pradėti startuolį“, – „TechCrunch“ pasakojo Linas Murata. „Jis taip pat skaitė keletą kalbų, ir mes galiausiai palaikėme ryšį.
Po to, kai Linas Murata ir Dengas 2021 m. įkūrė „Slope“, šie santykiai suklestėjo ir galiausiai virto garsaus startuolių investuotojo balsavimu. 2021 m. išleidęs „Slope“ ir A seriją 2022 m., Altmanas buvo vienas iš investuotojų, parėmusių bendrovę. 30 milijonų dolerių rizikos 2023 m.
„Jis buvo tikrai sužavėtas pažangos, kurią padarėme „Slope“, – sakė Linas Murata.
Štai kas Altmanui padarė įspūdį: „Slope“ yra Silicio slėnyje veikianti B2B mokėjimų platforma, siūlanti įmonės įmonėms automatizuoti užsakymo ir pinigų srautą. Įmonės klientai naudoja „Slope“ operacijoms valdyti ir mokėjimo procesams optimizuoti. Jie taip pat naudoja jį norėdami priimti mokėjimus internetu ir teikti finansavimo galimybes savo pirkėjams.
Už Slope technologijos
Linas Murata ir Dengas turi dirbtinio intelekto išsilavinimą, todėl didelės kalbos modelio AI užtikrina įmonės draudimo infrastruktūrą, įskaitant B2B patikrą, klientų ir pardavėjų rizikos vertinimą, mokėjimų derinimą ir grynųjų pinigų valdymą.
„Slope“ komanda sukūrė patentuotus LLM ir apmokė jų modelius, susijusius su patentuotais duomenimis iš bankų sistemos apskritai, operacijų, finansinės ir mokėjimų veiklos forma, kad suskirstytų ir praturtintų banko duomenis, sakė Linas Murata. Tam naudojami tie neapdoroti banko duomenys ir atkuriami finansiniai rodikliai, kurie vėliau pritaikomi Slope AI modeliui. Bendrovė taip pat naudojasi alternatyviais duomenų šaltiniais, pavyzdžiui, viešai prieinama informacija, socialinių tinklų informacija ir bet kokia prekybininkų informacija.
Prieš pradėdamas dirbti „Slope“, Linas Murata įkūrė „Newton Technologies“ savaeigių automobilių pramonėje, o „Nauto“ įsigijus įmonę, perėmė kai kuriuos ankstyvuosius duomenų mokslo ir inžinerijos samdomus darbuotojus, kad galėtų pradėti dirbti „Slope“. Nuo tada „Slope“ investavo į mašininį mokymąsi ir duomenų infrastruktūrą bei klientų ir pirkėjų stebėjimą realiuoju laiku, kad galėtų sukurti perspektyvius rizikos profilius.
Nors savarankiškai vairuojančių automobilių AI ir LLM AI finansinėms operacijoms yra labai skirtingos disciplinos, juos sieja vienas didelis bruožas: greičio poreikis, sakė Linas Murata.
„Savarankiškas vairavimas yra tokia neprotinga pramonė, pagrįsta tuo, kaip greitai kartojate modelius“, – sakė jis. „Su nuolydžiu iteracijos greitis yra didelis griovys. Turime tą aktyvaus mokymosi sistemą, kad galėtume nuolat perkvalifikuoti ir tobulinti modelį, kai gauname naujų duomenų. Makroekonomika keičiasi, todėl norime viską pajusti realiu laiku ir, žinoma, teisingai, kaip ir savaeigis automobilis.
Įveskite JP Morganą ir Altmanus
Be investicijų, Samo Altmano įtaka apėmė visą įmonę. Linas Murata citavo vieną iš 2016 m. Altmano „Twitter“ žinučių apie samdymą, kaip įkvėpimą kuriant įmonės pavadinimą: „Samdomas nuolydis, o ne Y-intercept. Tai iš tikrųjų yra mano gyvenimo patarimas numeris vienas.
„Twitter“ iš esmės buvo raginimas įdarbinti žmones, kurie turėtų įgūdžių, kurių prireiks greitai augančioje ateityje („nuolydis“ reiškia diagramos linijos statumą), o ne įgūdžius, kurių šiandien reikia vaidmeniui. (Y pertrauka reiškia tašką, kuriame linija kerta diagramos Y ašį).
„Štai kodėl mes vadinami Šlaitu“, – sakė Linas Murata. „Mes tikime iteracijos vieta. Matote, Samo karjeroje, taip pat mano, kaip „fintech“ pašalinių asmenų, karjeroje, mes labai tikime aukštu nuolydžiu. Jei turite dvi kreives, kurių viena turi aukštesnę Y sankirtą, kita prasideda žemiau. Kol turi nuolydį, galiausiai pralenksi kitą.
Nors Deng atsisakė leistis į detales apie tai, kokį nuolydį, dar žinomą kaip klientų ir pajamų trauką, bendrovė šiuo metu turi, ji teigė, kad šiuo metu dirba su keliomis „Fortune 500“ kompanijomis – ir dar daugiau, kurios bus paskelbtos kitame pranešime. Keli mėnesiai.
Be Samo Altmano kaip investuotojo, naujais investuotojais tapo jo broliai Jackas Altmanas ir Maxas Altmanas. Linas Murata ir Dengas susitiko su Maxu Altmanu 2022 m., o pernai buvo susiję su Jacku Altmanu.
Jie sako, kad visi trys broliai Altmanai turi įkūrėją ir taktinį mąstymą, tačiau kiekvienas iš jų pateikia skirtingus dalykus. Džekas yra žinomas kaip HR programinės įrangos startuolio „Lattice“ įkūrėjas ir buvęs generalinis direktorius, kuris suteikia jam žmonių valdymo patirties, be to, kad investuoja į savo „Alt Capital“ įmonę.
Maxas Altmanas, savo naujojo fondo „Saga Ventures“ įkūrėjas ir vadovaujantis partneris, anksčiau investavo į „Slope“, kai dirbo „Apollo Projects“. Jis supažindino „Slope“ įkūrėjus su potencialiais įmonės vadovais ir investuotojais, taip pat davė patarimų, kaip išplėsti pardavimų komandas. Tuo tarpu Sam gali būti pakviesta padėti „strateginiam planavimui, rinkos strategijai ir valdybos valdymui“, – sakė Linas Murata.
Slope taip pat užsitikrino JP Morgan Payments kaip lyderį naujame 65 mln. USD strateginiame nuosavybės ir skolos finansavimo etape, kuriame dalyvavo „Y Combinator“, Jackas Altmanas ir „Saga Ventures“. Dėl naujo finansavimo bendrovei bendras finansavimas yra 252 mln. milijonų akcijų ir 175 milijonų dolerių skolos.
Nuo 2021 m. „Slope“ išliko gana nepretenzinga komanda – joje dirba tik 24 darbuotojai, todėl naujasis finansavimas bus panaudotas komandai ir operacijoms išplėsti, kad būtų galima aptarnauti daugiau didelių įmonių, sakė Dengas.
Įmonės dėmesys
Kadangi B2B mokėjimų rinka iki dešimtmečio pabaigos gali išaugti iki 174 trilijonų USD, „Slope“ nėra vienintelis startuolis, bandantis sutrikdyti šį sektorių. Taip pat yra tokių įmonių kaip Paystand, siūlančios B2B mokėjimus decentralizuotoje finansų erdvėje, ir pasaulinės įmonės „Monite“, „Two“, „Xepelin“ ir „Nala“, skirtos mažoms įmonėms.
Tačiau čia atsiranda JP Morgan pasitikėjimo balsas. Banko mokėjimų padalinys yra ne tik investuotojas, bet ir suteikia galimybę bendradarbiauti su JP Morgan Payments klientais. „JP Morgan Payments“ padeda klientams mokėti klientams ar darbuotojams įvairiomis valiutomis visame pasaulyje, kiekvieną dieną apdorojant beveik 10 trilijonų USD mokėjimų.
Pasak bendrovės, „JP Morgan Payments“ pasirinko „Slope“, kad suteiktų klientams prieigą prie „Slope“ trumpalaikio finansavimo sprendimo. Taigi „Slope“ prisijungs prie „JP Morgan Payments Partner Network“ – trečiųjų šalių programų, galinčių greičiau plėsti verslą, ekosistemos.
Jamesas Fraseris, pasaulinis „JP Morgan Payments“ prekybos ir apyvartinio kapitalo vadovas, pareiškime teigė, kad augant įterptųjų finansų rinkai Jungtinėse Valstijose, vis daugiau korporacijų ieškos sprendimų, kurie „sumažintų trintį, supaprastintų procesus ir palaikytų pradžią“.
„Slope“ pranašumai yra „užsižadėjimo ir kredito rizikos stebėjimas, taip pat platformos lankstumas“, – sakė Fraseris. Vykdydamas investicijas, Fraser prisijungia prie Slope valdybos kaip valdybos stebėtojas.
Paklausti, ar ši strateginė partnerystė gali virsti galimu įsigijimu ateityje, abu įkūrėjai energingai purtė galvas „ne“.
„Mūsų tikslai yra tie patys, ir mes juos labai aiškūs. Norime sukurti kategoriją apibrėžiančią įmonę“, – sakė Linas Murata.