Pranešėjai apkaltino OpenAI taikant neteisėtus apribojimus darbuotojams bendrauti su vyriausybės reguliavimo institucijomis, rašoma laiške, kurį gavo „The Washington Post“.
Advokatai, atstovaujantys anoniminiams informatoriams, išsiuntė laišką Vertybinių popierių ir biržos komisijos pirmininkui Gary Gensleriui. Laiške minimas atskiras, oficialus skundas, kuriuo SEC prašoma ištirti OpenAI atskyrimo, nežeminimo ir neatskleidimo susitarimus.
„Susitarimai uždraudė ir atgrasė tiek darbuotojus, tiek investuotojus bendrauti su SEC dėl vertybinių popierių pažeidimų, privertė darbuotojus atsisakyti teisės į informatorių paskatas ir kompensacijas, o darbuotojai įpareigojo įmonę informuoti apie bendravimą su vyriausybinėmis reguliavimo institucijomis“, – rašoma laiške.
Laiške taip pat teigiama, kad SEC buvo pateikti įrodymai, kad „ankstesnės OpenAI NDA pažeidė įstatymą, reikalaudamos savo darbuotojų pasirašyti neteisėtai ribojančias sutartis, kad gautų darbą, išeitines išmokas ir kitą finansinį atlygį“.
„OpenAI“ iš karto neatsakė į „TechCrunch“ prašymą pakomentuoti. Bendrovės atstovas spaudai sakė „The Post“, kad „OpenAI“ informatorių politika „saugo darbuotojų teises atskleisti apsaugotus duomenis“.
Senatoriaus Chucko Grassley (R-Ajova) atstovas spaudai patvirtino „TechCrunch“, kad „The Post“ gavo laiško kopiją iš senatoriaus Grassley biuro. (Kopijos buvo išsiųstos Kongresui.)
„AI keliamų grėsmių stebėjimas ir mažinimas yra Kongreso konstitucinės pareigos apsaugoti mūsų nacionalinį saugumą dalis, o informatoriai bus labai svarbūs šiai užduočiai“, – sakoma Grassley pareiškime. „Atrodo, kad „OpenAI“ politika ir praktika daro atšaldomą poveikį informatorių teisei pasisakyti ir gauti deramą kompensaciją už saugomą atskleidimą.
Jis pridūrė, kad jei federalinė vyriausybė ketina likti „vienu žingsniu priekyje dirbtinio intelekto, OpenAI neatskleidimo susitarimai turi pasikeisti“.
„OpenAI“ darbuotojų pasitraukimo sutartis jau buvo kritikuojama anksčiau šiais metais dėl nuostatų, kurios, kaip pranešama, būtų atėmusios buvusius darbuotojus iš jų turimo kapitalo, jei jie atsisakytų pasirašyti dokumentą arba pažeistų NDA. Generalinis direktorius Samas Altmanas vėliau pasakė, kad „labai atsiprašo“, tačiau taip pat tvirtino, kad bendrovė „niekada nieko negrąžino“ ir „jau taiso standartinius pasitraukimo dokumentus“.