Interneto ryšių pasaulyje vyksta didžiulis konsolidavimas – tai turės įtakos konkurencijai ir vartotojų interneto prieigai JAV Ketvirtadienį „Verizon“ paskelbė, kad suvalgys „Frontier Communications“ už 20 mlrd. iš prekybos išvakarėse.
„Frontier“ siūlo interneto, telefono ir televizijos paslaugas – daugelį metų ji taip pat bendradarbiauja su tokiomis įmonėmis kaip „Google“ ir „Amazon“, siekdama sujungti kitas skaitmenines paslaugas arba rasti naujų platinimo kanalų. Tačiau didelis „Verizon“ susidomėjimas įmone yra jos pluošto verslas ir tai, kad jis apima vietas, kurių „Verizon“ šiuo metu taip pat neapima.
Iš pradžių įsikūrusi Tampoje, „Frontier“ šiuo metu turi 2,2 milijono klientų 25 valstijose, įskaitant pelningą Vašingtono rinką. Jis plėtoja savo tinklą ir planuoja iki 2026 m. paliesti 10 milijonų namų, palyginti su 7 milijonais šiandien. „Verizon“, įsigilinusi į savo telekomunikacijų šaknis, vadovaujant generaliniam direktoriui Hansui Vestbergui, dirbo plėsdama savo Fios šviesolaidžio tinklą. Kartu ši pora apima 25 milijonus namų.
Tai šiek tiek karmiškas įvykių posūkis. 2009 m. „Frontier“ įsigijo dalį „Verizon“ vietinių mainų verslo už 8,5 mlrd. USD. Atsižvelgiant į infliaciją, tai yra maždaug 12,5 milijardo USD 2024 USD.
„Frontier įsigijimas yra strategiškai tinkamas“, – sakoma Vestbergo pranešime. „Jis bus paremtas Verizon du dešimtmečius pirmaujančia šviesolaidinio tinklo lydere ir suteiks galimybę tapti konkurencingesniems daugiau rinkų visoje Jungtinėse Amerikos Valstijose, o tai pagerins mūsų galimybes teikti aukščiausios kokybės pasiūlymus milijonams daugiau klientų visame kombinuotame šviesolaidiniame tinkle.
„Verizon“ pakartojo savo metų gaires tuo pačiu metu, kai paskelbė apie įsigijimą, ir tai rodo kitą įsigijimo priežastį. Pajamos iš belaidžio ryšio turėtų augti tik nuo 2% iki 3,5% (palyginimui, 2014 m. jos išaugo daugiau nei 8%), o EBITDA turėtų augti nuo 1% iki 3%. Pridėjus daugiau klientų ir pasiekiamumo, galima tikėtis, kad skaidulos išliks ir žadama kompensuoti šiuos skaičius.