0

Dėl „fintech“ žaidėjų tarpusavio kovos „TabaPay“ pasitraukė iš bankrutavusios „Synapse“ pirkimo

  • 9 gegužės, 2024


„TabaPay“ atsisakė planų įsigyti problemų turinčios bankininkystės kaip paslaugos startuolio „Synapse“ turtą, „TabaPay“ šiandien patvirtino „TechCrunch“. „Synapse“ teigia, kad problema yra banko partneris „Evolve Bank & Trust“. Ir Evolve sako, kad ji nedalyvauja ir nėra kaltas. Tuo tarpu kitas sagos žaidėjas Mercury sako, kad Synapse kaltinimai „neturi jokios reikšmės“.

„Synapse“ advokatas ketvirtadienį bankroto teisme paskelbė, kad sandoris nebus tęsiamas, „LinkedIn“ pasidalijo „Fintech Business Weekly“ žurnalistas Jasonas Mikula. Ketvirtadienio popietę „TabaPay“ atstovas patvirtino „TechCrunch“, kad bendrovė „pasitraukė“, bet nepateikė papildomos informacijos.

Tačiau „Synapse“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Sankaetas Pathakas mano, kad „TabaPay“ vis tiek gali būti įtikintas likti sandoryje. Jis pasakė „TechCrunch“, kad „supranta, kad TabaPay vis dar domisi įsigijimu, tačiau Evolve neįvykdė jų uždarymo sąlygos, kad TabaPay galėtų uždaryti“.

Ši uždarymo sąlyga yra ta, kad „Evolve Bank & Trust“ turi visiškai finansuoti savo FBO sąskaitas ir, pasak Pathako, iki šiol to nepadarė. FBO reiškia „sąskaitos naudai“ ir apibrėžiama kaip „banko arba investicinė sąskaita, sukurta gauti lėšas trečiosios šalies arba naudos gavėjo vardu“.

Savo ruožtu „Evolve“ atstovas „TechCrunch“ sakė, kad „Evolve nebuvo Tabapay (sic) įsigijimo šalis ir mes neturėjome įvykdyti uždarymo sąlygų. Tačiau su „Synapse“ sudarėme taikos sutartį, kurioje buvo numatyta finansavimo sąlyga. Evolve patenkino šią sąlygą.

Vis dėlto Pathakas tvirtino, kad: „Iki praėjusios nakties Evolve pranešė, kad finansuos savo FBO sąskaitas, kaip reikalaujama šalių susitarimo dėl susitarimo, tačiau ji ir toliau prašė pratęsti terminą, kad išspręstų problemą su Mercury ir gautų Mercury įpirką. “Pathak pasakojo „TechCrunch“. „Ir praėjusią naktį „Evolve“ informavo „Synapse“ ir „TabaPay“, kad jie visiškai finansavo sąskaitas, o to nepadarė. Atsižvelgiant į šią neišspręstą problemą – „TabaPay“ negali uždaryti operacijos.

San Franciske įsikūrusią „Synapse“, kuri valdė platformą, leidžiančią bankams ir finansinių technologijų įmonėms plėtoti finansines paslaugas, 2014 m. įkūrė Bryanas Keltneris ir Pathakas. Ji teikė tokio tipo paslaugas kaip tarpininkas tarp bankininkystės partnerio „Evolve Bank & Trust“ ir verslo bankininkystės startuolio „Mercury“.

Praėjusiais metais „Synapse“ susidūrė su sunkumais, kai tarpininkavo tarp bankininkystės partnerio „Evolve Bank & Trust“ ir verslo bankininkystės startuolio „Mercury“. Kai „Evolve“ ir „Mercury“ nusprendė nutraukti atitinkamus santykius su „Synapse“ ir dirbti tiesiogiai vienas su kitu, „Evolve“ ir „Synapse“ buvo prieštaringi, nes santykiai nutrūko. („Evolve“ nereikia painioti su kitu „Mercury“ partneriu „Choice Bank“, kurio FDIC per daug laikosi, kaip leido atidaryti „Mercury“ sąskaitas užsienyje.)

Medium įraše Pathakas teigia, kad kai Mercury ir Evolve nutraukė partnerystę su Synapse, Mercury iš su Synapse susijusių sąskaitų pervedė 49,6 mln. USD daugiau, nei Synapse mano, kad turėjo, ir nesusitaikė su perviršiu.

Spalio mėnesį Merkurijus viešai pareiškė, kad perėjimas nuo Sinapsės buvo baigtas ir „sutaikytas“.

„Tikimės, kad gaudami šią informaciją atvirai, sulauksime viešo pasipiktinimo (bent jau iš mūsų klientų), kuris paskatins Evolve ir (arba) Mercury greitai išspręsti šią problemą, o ne tikėtis, kad ši problema išnyks“, – rašė Pathakas. „Ši rezoliucija yra svarbi Synapse ir mūsų galimybėms užbaigti TabaPay operaciją. Suprantame, kad „Taba“ užbaigs įsigijimą, jei „Evolve“ atitiks jų sąskaitų finansavimo uždarymo sąlygą.

Rašytiniame pareiškime Mercury atstovas TechCrunch sakė: „Nuodingai ištyrėme Synapse teiginius nuo to momento, kai į juos buvo atkreiptas mūsų dėmesys 2024 m. kovo mėn. – praėjus šešiems mėnesiams po to, kai mes persikėlėme iš Synapse – ir esame įsitikinę, kad jie neturi jokios naudos. yra apskaitomos klientų lėšos“.

Atstovas pridūrė: „2023 m. gruodį Mercury padavė į teismą Synapse, siekdama susigrąžinti reikšmingas Mercury pajamas, kurias Synapse sulaikė pažeisdama savo sutartį, Synapse pradėjo teikti kaltinimus ir priešpriešinius reikalavimus Mercury. Šių teiginių skaičius ir tipas skiriasi, todėl mes juos visus ištyrėme labai atsargiai, bet visi pasirodė esą nepagrįsti. Mercury konkrečiai neigia kaltinimus, kad „Mercury klientų FBO sąskaitos tariamai buvo viršytos“.

Balandžio 22 d. „TechCrunch“ pranešė, kad „Synapse“ iškėlė bankroto bylą pagal 11 skyrių ir kad jos turtą įsigis „TabaPay“, teigia dvi bendrovės.

Sandoris laukė bankroto teismo patvirtinimo.

9,7 mln. USD pirkimo kaina buvo gerokai mažesnė už daugiau nei 50 mln. USD rizikos kapitalo, kurį „Synapse“ laikui bėgant pritraukė iš tokių investuotojų kaip Andreessen Horowitz, „Trinity Ventures“ ir „Core Innovation Capital“.

2017 m. įkurta „Mountain View“ pagrįsta „TabaPay“ yra momentinio pinigų judėjimo platforma, kurią „SoftBank“ parėmė 2022 m. neatskleista suma. Neaišku, kiek rizikos kapitalo ji pritraukė.

Praėjusį spalį „Synapse“ atleido 86 žmones arba apie 40% bendrovės. Tai įvyko po to, kai startuolis praėjusį birželį atleido 18% savo darbuotojų. Tuo metu „Synapse“ teigė, kad „dabartinės makroekonominės sąlygos“ pradėjo daryti įtaką jos klientams ir platformoms, paveikdamos jos numatomą augimą.

Norite gauti daugiau „fintech“ naujienų? Prisiregistruokite prie „TechCrunch Fintech“. čia.

Norite susisiekti su patarimu? Rašykite man el. laišką adresu maryann@techcrunch.com arba atsiųskite man pranešimą „Signal“ numeriu 408.204.3036. Taip pat galite išsiųsti pranešimą visai „TechCrunch“ komandai adresu tips@techcrunch.com. Norėdami užtikrinti saugesnį ryšį, spustelėkite čia norėdami susisiekti su mumiskuri apima SecureDrop (instrukcijos čia) ir nuorodos į šifruotas pranešimų siuntimo programas.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -