0

OpenseedVC, kuri remia Afrikos ir Europos operatorius, pradedančius savo įmones, pirmą kartą uždarė 10 mln.

  • 20 gegužės, 2024


Įkūrėjo atitikimas rinkai yra vienas iš svarbiausių startuolio sėkmės veiksnių, o operatoriai (kas nors, dalyvaujantys kasdienėje startuolio veikloje), tapę steigėjais, turi beveik nesąžiningą pranašumą, kai nustato, kad jis tinkamas. Duomenys rodo, kad steigėjų patirties ir verslo supratimo trūkumas prisideda prie nesėkmingų rizikos kapitalo investicijų.

Tas pats principas šiek tiek taikomas operatorių VC (įmonėms, kurias paprastai įkūrė buvę startuolių steigėjai). Nors nėra galutinių įrodymų, kad rizikos kapitalo valdytojai yra geresni investuotojai, naujausi tyrimai rodo, kad steigėjai ir operatoriai, kurie tampa rizikos kapitalo fondais, daug sėkmingiau remia įmones nei tradiciniai investuotojai.

Operatoriaus VC turi ilgą istoriją Silicio slėnyje. Vis dėlto Europoje ir Afrikoje jų pritaikymas yra mažiau paplitęs: tik 8 % rizikos kapitalo įmonių Europoje ir Afrikoje vadovauja buvę operatoriai, palyginti su beveik pusei JAV. OpenseedVC taiko modelį Afrikoje ir Europoje su nauju fondu.

Įmonė, kuri planuoja tapti pirmąja abiejų regionų operatorių įsteigtų startuolių patikra, pirmą kartą uždarė savo 10 milijonų dolerių angelo stiliaus ankstyvosios stadijos fondą. Generalinė partnerė Maria Rotilu sakė, kad „pirmasis uždarymas siekia daug milijonų, o lėšų rinkimas vis dar vyksta“, nenurodydamas, kiek. Ji pridūrė, kad „OpenseedVC“ tikisi galutinį uždarymą pasiekti per metus.

Parama operatoriams finansuojant… ir operatorius

Rotilu įkūrė OpenseedVC turėdamas aiškią viziją: anksti investuoti į patyrusius operatorius, norinčius pradėti savo technologijų įmones. Savo pranešime OpenseedVC teigė, kad suteiks šiems steigėjams ne tik kapitalo ir įsitikinimų ankstyviausiuose etapuose, bet ir patyrusių operatorių bendruomenės, kurią šiuo metu sudaro daugiau nei 50 asmenų, paramą.

„Jei remiate operatorius, kurie nustatė problemą ir žengia šuolį kurdami savo technologijas, tikriausiai supratote bendrą iššūkį: kapitalo poreikį ir kitų patyrusių asmenų patarimus. Siekdami išspręsti šią problemą, sutelkiame dėmesį į operatorių tinklo tobulinimą keturiose pagrindinėse srityse“, – sakė Rotilu pokalbyje su „TechCrunch“.

„Ankstyvosiose stadijose programinės įrangos inžinerijos patirtis yra labai svarbi. Jums reikės žmogaus, kuris įdarbintų techninius talentus, suburtų komandas ir išmanytų infrastruktūros dizainą bei pasiūlytų neįkainojamą patirtį. Taigi, jei tai yra bendras dalykas, sakyčiau, kad mūsų patirtis yra tai, ką optimizuojame visose programinės įrangos inžinerijos, produktų, rinkos ir žmonių bei talentų srityse.

Dauguma OpenseedVC operatorių tinkle esančių asmenų yra žmonės, su kuriais Rotilu dirbo arba kuriems jie buvo nukreipti. Kai kurie taip pat yra fondo ribotos atsakomybės partneriai, nors dabar negauna pajamų. Rotilu taip pat paminėjo, kad kituose LP yra tradicinių ir technologijų verslo įkūrėjai ir profesionalai bei didelės vertės asmenys visoje Afrikoje, Europoje ir JAV.

Remti išankstinius startuolius Afrikoje ir Europoje

Londone įsikūrusi „OpenseedVC“ per ateinančius penkerius metus numato mažiausiai 60 naujų įmonių. Ankstyvosios stadijos fondas, kuriame teigiama, kad jis veikia pagal atvirą paraiškų teikimo procesą ir leidžia steigėjams teikti paraiškas nereikalaujant įžangos, teiks iki 150 000 USD čekius pradedantiesiems, orientuojantiems į prekybos ateitį (įskaitant B2B programinę įrangą, AI ir fintech). , darbo ateitis (produktyvumas) ir skaitmeninė sveikata.

„Mes žiūrime į ankstyviausius etapus; tai mūsų miela vieta. „Openseed“ nori investuoti iš anksto, tačiau ankstyvasis išankstinio paleidimo etapas, nes vėlesnis išankstinio paleidimo etapas yra labiau ten, kur rasite tradicines rizikos kapitalo priemones. Esame linkę judėti savarankiškai ir greitai – ir prieš investuodami nebūtinai reikia steigėjo, kad gautų pagrindinį investuotoją ar panašiai“, – pažymėjo Rotilu. Ji pridūrė, kad fondas domisi konkrečiais steigėjų profiliais, susijusiais su platesniu, į operatorių orientuotu objektyvu: domenų ekspertais (sparčiai augančių technologijų įmonių operatoriais, įskaitant pirmą kartą steigėjus) ir antrą kartą įkūrusius steigėjus, kurie sukūrė startuolį ir išėjo iš jo.

Iki šiol pradinio etapo fondas investavo dviejose investicijose: vieną į slaptą JK pagrįstą AI palaikytą tiekėjų ginčų sprendimo programinę įrangą ir kitą į Intron – kalbos transkripcijos į tekstą modelį, skirtą nepakankamai aptarnaujamiems akcentams, pradedant Afrika.

„Pasirinkome Afriką ir Europą, kad pritaikytume savo disertaciją darbui šiuose regionuose. Mūsų tezė yra ta, kad patyrusiems operatoriams ankstyvoje jų kelionės pradžioje su reikiamu kapitalu ir lygiaverčių operatorių parama galite sukurti diversifikuotą portfelį, kuris atneš neįtikėtiną grąžą investuotojams ir suteiktų esminę paramą ambicingiems operatoriams, kai jiems to labiausiai reikia“, – sakė Rotilu. , kurie iki OpenseedVC investavo keliuose regionuose su skirtingais fondais.

Prieš atidarydama savo fondą, Rotilu atliko įvairius vaidmenis, įskaitant „Uber“ šalies vadovę ir Nigerijos filialo generalinį direktorių, kur ji padėjo abiem technologijų įmonėms pasiekti milijonus vartotojų. Vėliau ji įgijo magistro laipsnį Oksforde, kur ėjo Oksfordo sėklų fondo, vieno didžiausių studentų vadovaujamų fondų Europoje, vykdomosios direktorės pareigas.

Siekimas diversifikuoto portfelio

Studijuodama MBA operatore tapusi investuotoja, turinti informatikos žinių, stažavosi Hustle Fund, ankstyvos stadijos fonde JAV, kur įgijo patirties investuodama į pradedančiuosius JAV, Lotynų Amerikoje, Pietryčių Azijoje ir į pietus nuo Sacharos. Afrika. Po to, kai ji prisijungė prie „Octopus Ventures“, vieno didžiausių Europos fondų, kaip „First Check Fund“ – įmonės 10 mln. svarų sterlingų ankstyvojo etapo fondo, skirto Europos B2B programinės įrangos, finansinių technologijų ir sveikatos sektorių pradedančiosioms įmonėms – pagrindinė ir fondų valdytoja.

Rotilu sakė, kad „Octopus“ ji suprato, kad reikia daugiau dėmesio skirti Afrikai, rinkai, kurioje per savo profesinę karjerą padarė keletą angelų investicijų. Londone įsikūrusi rizikos kapitalo įmonė tam suteikė mažai galimybių, o Rotilu, kuri taip pat norėjo aiškumo ir savarankiškumo kurdama strategiją, kuri, jos manymu, atitiktų jos, kaip operatoriaus ir investuotojo, patirtį visoje Afrikoje ir Europoje, tai matė kaip galimybę įkurti savo rizikos kapitalo įmonę. .

Pasaulyje didėjantis moterų vadovaujamų rizikos kapitalo įmonių skaičius yra teigiama tendencija (nors moterims, ypač spalvotoms, vis dar sunku ieškoti finansavimo ar surinkti fondą). Kadangi vis daugiau moterų dalyvauja investuojant į rizikos veiksnius, o VP ir firmų jas remia, ši tendencija padidins moterų vadovaujamų pradedančiųjų įmonių finansavimą, sudarydama sąlygas kiekvienos suinteresuotosios šalies sėkmei. Dauguma moterų vadovaujamų fondų suvokia šią reikšmę, todėl nenuostabu, kad OpenseedVC taip pat aktyviai sieks remti pradedančias įmones, vadovaujamas moterų operatorių.

„Pasaulyje yra labai mažai moterų vadovaujamų fondų, ir mes turime konkrečią perspektyvą, kaip turėtų atrodyti diversifikuotas portfelis. Mes sutelkiame dėmesį į geografijos, pramonės ir lyties įvairinimą“, – pažymėjo Rotilu. „Daug daug dirbama su įvairove, todėl kaip fondas savo portfelio strategijoje taikome lyčių aspektą. Siekiame tikrai įvairaus portfelio, siekiame 50/50 balanso įkūrėjų komandose“, – sakė ji.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -